Jay Leno's garage (car freaks only)

Discussion in 'Generalna diskusija' started by nFare, Oct 9, 2012.

  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Eto kopirali Huayru a Enzo (i svi modeli kasnije) 2002. imao tih zajebancija pun klinac da nema potrebe za zadnjim spojlerom.
    Enzo je 1365kg i ovdje najavljuju 20% nizu masu, cak i uz nesto marketinskog laganja i 100kg manje je brutalna cifra.

    Ja ovu hypercar bitku proglasavam rijesenom :mrgreen:
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nema teorija da bude 1200kg sa el motorom. Auto je baš ružan, naprjed 458, pozadi nešto lijevo. McLaren ne zaostaje u ničemu, samo što krkanski izgleda. Porsche najnormalnije izgleda, najljepši je, a sigurno će ići kao i ovi, samo što on izgleda kao auto kojeg svaki dan voziš, a ne svemirski brod.
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ima i MP4-12C gotovo 100 kila manje i 55 konja vise pa Needell i Plato proglasise duel daleko u korist 458, iako su britanci.



    A sad sa P1 su u zaostatku i tezinom i snagom.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    458 je najbolje što je ferrrari ikad napravio, od izgleda pa do svega ostalog. Kod ovog već izgled nevalja, dok McLaren jedostavno izgleda brže. Dok ne bude test jedan pored drugog glupo pričat o tome.
     
  5. kio

    kio Komšija

    Slazem se da je bilo primjene "zajebancija" u vidu veceg potiska, kroz razne otvore na eksterijeru automobila, cuvena peraja 458, e-diff Enza itd... Ali na "La", ako pogledas podnicu vidjeti ces isto rijesenje kao na Huayri, kao i kalupski oblik monokoka, bar po meni.
    458 je proglasen kao automobil koji nudi vise zabave, ali u ostalim segmentima mp4 je bolji. Ferrari je strast, a McLaren je sterilnost i performanse. Po meni je 458 najbolji sportski auto.

    "La Ferrari" je brzi na Fiorano stazi za 5 sec od Enza, i 3 sec brzi od f12. Ferrari koristi V12 motor, dok McLaren V8. Pretpostavlja se da oba auta teze oko 1400 kg, Ferrari ima vise ks. Kada je u pitanju drag race, Ferrari bi trebao biti brzi do 300. Mclaren je ogranicen na 350 km/h mislim, A Ferrari ide preko 360 km/h.

    Jedino sto trenutno ne znam koliko potiska oba auta generiraju. Mada mislim kada bi se oba testirala na Top Gear stazi, da bi McLaren imao brze vrijeme. Jer je MP4 brzi 3 sec od 458, a oba nova auta su radjena na toj platformi.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    La Ferrari ima beton izgled.
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nije brzi nikako a kamoli 3 sekunde, bas sam to spominjao u Top Gear temi skoro.

    Taman da su i htjeli kopirati nesto sa Huayre izasao bi 2016. a ne sad, ne razvija se auto pola godine.
    12C ima kalupski monokok prije Huayre.
     
  8. kio

    kio Komšija

    Power Laps
    1:16.2 – McLaren MP4-12C
    .
    .
    .
    1:19.0 – Enzo Ferrari
    1:19.1 – Ferrari 458 Italia
    Prije 12C je imao Pagani opet, kod Zonde. I Huayr-uin razvoj traje godinama. Kazem subjektivno misljenje, ne mogu dokazati. Ali po meni je dosta slicnosti sa Paganijem. Kao sto rekoh Ferrari ima prednost na pravcu, ali kada dodju krivine P1 mislim da ce biti bolji.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Mene ovaj La Ferrari podsjeca na mrava :D Lambo ih je presisao sto se tice samog dizajna, Ferrari poceo da vuce malo na gay, a Lambo ljut da ne moze ljuci 8)
     
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    @kio, procitaj moj post na Top Gear temi, tih 3 sekunde je bullshit teski.
     
  11. kio

    kio Komšija

    Dobro, ali ko god da vozi ima toliko razlitcitih varijabli, od vremena, vozaca, guma... Samo u konacnici mislim da je i Tiff rekao da je MP4-12c brzi. Kako god, manje vise svi su u par deka, ko' sto bi se reklo. Stvar je subjektivnog dojma.
     
  12. nFare

    nFare Komšija

    Hajra je postavila rekord na top gearu na semi slick pireliju, tako bi negdje i ovi monstrumi trebali imati vrijeme oko 1:12, 1:13 ali recimo na nekoj F 1 stazi Hajra ne bi imala sanse.

    Da se malo spustimo na zemlju :mrgreen: , predstavljeno je jos jedno pravo vozacko auto, 890kg, monokok kao u P1, double clutch, turbo, sta treba vise :smt007

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  13. Ziks

    Ziks Aktivista

  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Malo me brine potrošnja :D
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    McLarenov V8 je puno manje kubikaze, utjeha je sto ce manje trosit. :mrgreen:
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma


    Najbolji sportski auto je upravo postao još bolji. Te gore rakete su sranje jer ih niko ne može imat i nisu upotrebljive na cesti. Najbolji drivers car na planeti sa brdo nove tehnologije i draguljem od motora koji se vrti na 9k rpm!
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Moram priznati da me haker zarazio porscheom, ovaj 991 im je :shock: :shock: :shock: :shock:
     
  18. kio

    kio Komšija

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  20. nFare

    nFare Komšija

    Nikad dosta ovog auta:
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017