Jedna strana ima zvuk. Problem sa driverima ?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by adnan_sa, Nov 21, 2009.

  1. adnan_sa

    adnan_sa Novi član

    Pozdrav,

    Imam problem s audio driverima. Dakle, samo na jednoj strani slusalica ili zvucnika cujem zvuk. Koristim "Realtek" drivere. U opcijama realteka i Sounds And Audio Devices Properties sam procackao sve sto mi je napamet palo, ali ne pomaze. U opciji Speaker Volume ako smanjim "left" i na testiranju medju Realtek opcijama on prepozna i zvuk bude slabiji ali opet i to na jednom zvucniku.Kao da prepoznaje i jedan i drugi ali se samo cuje na jednom.

    Pokusao sam reinstal drivera ali opet mi isti problem se pojavljuje.Priključci su uredu, isprobao sam sve moguce kombinacije.

    U opciji speaker setup obiljzena mi je opcija "Desktop stereo speakers". Sound Scheme: Windows Default.

    Prikljucujuci i druge ulaze mogu da mijenjam dal ' da radi jedna ili druga strana zvucnika/slusalica.
    Mislim da je u redu sve s hardware-om koji koristim jer tesko da bi imao isti problem i sa zvucnicima i slusalicama.

    Hvala unaprijed :)
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Konektor na kartici mozda? Probaj malo prodrmati.
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    da ne otvaram temu imam i ja jedan slični problem. naime konektor otpozadi centralne onaj jack od zvuka izgleda se pokvario. vjerovatno mi je buraz nehotice iščupao kabel od slušalica i oštetio ga. sada zvuka nema, tj. kada pojačam do kraja čuje se ali skroz malo gotovo nečujno. probao sam malo prčkati da nije kakav kontakt ali slabo se razumijem pa nisam htio da nešto još dodatno pokvarim. sada koristim front panel jack i sve radi ali volio bih da i taj drugi jack koristim da mogu i liniju i slušalice spojiti odjednom. zvučna je integrisana realtek hd, imali spasa ili da uzmem pci zvučnu?
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Svaki tvservis to moze srediti. Pitanje je samo koliko se isplati, s obzirom da se neke entry zvucne kartice mogu naci za 10ak maraka.
     
  5. Tyger

    Tyger Aktivista

    Otisao ti je kontakt na ulazu/izlazu, ili ti je u opcijama odvojeno pojacavanje/smanjivanje prednje i zadnje strane izlaza. Ako ne uspijes tako to rijesiti kupi sebi splitter tako da na jednom izlazu mozes spojiti 2 i vise uredaja(ako ih koristis vise) tako sam ja istovremeno spoji slusalice, zvucnike, TV i pojacalo na PC.

    Evo i link koji ja koristim:
    3.5MM PLUG-2X3.5MM SOCKET
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    imam neki splitter i fercera samo zvuk nije baš kvalitetan ko kada spojim direktno na jack. možda bi neki kvalitetniji imao manji gubitak kvalitete. nije do ovih opcija pokušavao sam i to a imam dualboot i na oba sistema nema zvuka.

    EDIT: splitter je ko sa slike.
     
  7. Tyger

    Tyger Aktivista

    Onda ti je do konektora na zvucnoj nema druge, a sto se tice tog gubitka mozda je i sam taj spliter ostecen, ja sam ovaj platio 2-3KM i nema nikakvih gubitaka.
     
  8. adnan_sa

    adnan_sa Novi član

    Cudno, danas sam par sati pokusavao rijesiti ovaj problem i evo sada ga rijesih.Samo sam iskljucio 2 puta pa ukljucio prikljucak iz zvucne i evo radi.
    Izvinjavam se za otvaranje teme, no mozda pomogne nekome.

    Hvala za odgovore!