jel valja?

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Ante, Feb 28, 2006.

  1. Ante

    Ante Aktivista

    uzeo sam ovog:

    MBO DFI, s. 939, Infinity NF4 Ultra, nForce 4 Ultra, BUS 2000 MHz, serial ATA, RAID, 5.1 zvuk, DDR 400, 1Gbps, Firewire, ATX 2

    i X800XL jer im je GS nesto iz zaliha a nebi mijenjo ducan jer su najjeftiniji i imaju najpogodnije kredite
    a bit ce dobro valjda

    kako ce mi ic oblivion po vasoj procjeni (rezolucija, detalji (cak i AA,AF??))?
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    eto super da si dfi našao, dobra ploča.

    bit će dobro sve, bez brige :D
     
  3. Ace_

    Ace_ Aktivista

    uz dovoljno RAM-a ici ce u 1024x768 na high sa 4x/4x AA i AF sasvim solidno
     
  4. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Pouzdano znam (jer radim sa njima) haman svaka Abit sa Nvidia chipsetom ima problema sa Dual Channel memorijom, ne moze se srediti BIOS updat-om i sl. Milism problem nece primjetiti niko u igricma i sl. mozda i hoce ali nije čest problem, no ukoliko se testira sa PcMark 2005 ili PCMark 2004 pada na Memory Write testu.

    EDIT(06.03.'06 @ 15:11): Greška u generalizaciji, mislio sam na NF Chipsete za K8 seriju procesora na 939 sck-etu. bio zaboravio na te "prijašnje" NF chipsete :D
     
  5. Ace_

    Ace_ Aktivista

    ja imam ABIT NF7-S2G sa nForce2 chipsetom i dualchanel 2x256MB i radi ko podmazano na dole navedenim latencijama, i testirao sam ga jedno 50 puta dosad u 3dmarku2001 i 03 i pcmarku04 i 02
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    hamzi rade abiti bez problema, tj. nisam ih primjetio :wink:
     
  7. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Kako šta... Abit voli ga *abit :D X700 128Mb, rijetko koja a da joj vent ne otkaže jaaako brzo, RX300 SE Guru... nepto se desi :D i nakon popravke radi dobro, AN8, KN8... problemi sa dualom i nerjetko sedešava da neće da radi stabilno sa 6600 GT karticama. I sl... ma dobro to krajnji korsinici i ne primjete... no nagledaš se dok radiš u servisu svašta :D
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    ma dobro pa do sada smo naučili da se ne kupuju abit grafičke :D