jel zna ko' kakvo je napajanje u pitanju??

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Ludimedi, Feb 20, 2011.

  1. Ludimedi

    Ludimedi Aktivista

  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Neznam koje je ono tacno napajanje (izgleda kao jeftini kinez) ali ja jedino znam za PC Power & Cooling napojne jeinice,mada cisto sumnjam da je to..

    Pozz..
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Linkworld LPK19-460W je napojna
    kako vidim ima active PFC i 18A na 12v grani..Zavisi za sta ti treba..onako napojna je ok za neke standardne potrebe
     
  4. Ludimedi

    Ludimedi Aktivista

    ma trebala bi da gura 8800gts i athlon x2 5200..al sumnjam..citao sam negdje da za ovu 8800gts trebalo bi jedno 26a na 12V
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kad su u pitanju te grafe iz highend segmenta uvijek bi trebalo ici na brand napojnu....ta bi konfa bez beda radila i na 350w nekog branda,radice ona i na tom linkworldu ali do kad i sta ce bit kad linkworld crkne.
     
  6. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Kakvih 26A za 8800gts?? toliko povuce gtx480 :D

    Ako si bas kratak s lovom, to napajanje ce biti ok za privremeno rjesenje, pa skupljaj lovu za neki brand od 400-500W...
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nikako ne bih preporucio niti na krace vrijeme. 8800GTS povuce preko 100W, a i 5200+ se priblizi 100W.
     
  8. Ludimedi

    Ludimedi Aktivista

    pa sta mi onda preporucujete??nemojte sad nesta svemirsko, do jedno 70 KM-a
     
  9. GW

    GW Moderator

    Fortron
     
  10. Ludimedi

    Ludimedi Aktivista

    pa koji??
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Koja ti je konfiguracija?
     
  12. KingT

    KingT Veteran foruma

    Tesko sta da valja za 70KM..

    Evo ti u Plusu 100KM Thermaltake Lightpower LP 450W LINK..

    Ili u Plusu CM Elite Power 460W za 95KM LINK

    U Plusu Gigabyte Superb Power 460W za 86.5KM LINK..

    U plusu Fortron 400W 83.70KM LINK

    Da se razumijemo ove napojne su daleko od najkvalitetnijih ali su takodjer mnogo kvalitetnije od jeftinih kineza..

    Pozz..
     
  13. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  14. Ludimedi

    Ludimedi Aktivista

  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  17. KingT

    KingT Veteran foruma

  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ukupna amperaza na 12V (odnosno ukupna snaga na 12V) mora biti navedena, ne vrijedi sabiranje virtuelnih 12V faza.

    Ne znam kako si uopce dosao do 26A.
     
  19. KingT

    KingT Veteran foruma

    Naravno da se ne sabiraju Amperi na 12+ railovima a nije navedena ukupna 12+ amperaza..

    To je onako moja slobodna procjena zato sam i rekao od nekih 26A ili ~312W..

    Moze biti vise a moze i manje (sto je vjerovatnije)..
     
  20. Ludimedi

    Ludimedi Aktivista

    u medjuvremenu dok ne uzmem novo napajanje..jaran mi dao codgen 600w model 550v..i ja kuci da probam spojio sve..ali komp nece da se upali..a lampica na maticnoj svijetli..jel zna ko sta bi mogao biti problem??

    zaboravio sam napisat' da napojna ima 6-pin konektor, 8-pin, 2 sata, 20+4, i 5-6 onih molex