Joomla problem

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by _amar, Apr 16, 2009.

  1. _amar

    _amar Aktivista

    Imam problem sa web sajtom na koji sam instaliro joomlu, tj. problem je u tome sto kad instaliram forum(fireboard) nemogu nikako da preko ftp upload-ujem bih jezik.
    Taj mi se probjem i ranije dešavo samo kod komponenti koje instaliram preko joomle, a kada ih manuelno "instaliram" sve bude dobro.
    Fajlove koje instaliram preko joomle mogu samo kopirati na racunar i nemogu im uraditi vise nista.
    Koristim free hosting 000webhost.com
    Jel ovo problem do hostinga ili do joomle?
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Pa ako ne mozes da pristupis direktoriju lang ili kako se vec zove preko FTP klijenta ili browsera u FTP rezimu, onda je vjerovatno problem s hostom sto ne dozvoljava pisanje u taj direktorij. Ako mozes, provjeri kakve su permisije nad tim direktorijem.
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    koji kontrol panel koristi taj hosting provider? jesi li pokusao preko njegovog alata (znaci iz samog control panela) uploadovati jezik, pa ga samo raspakovati? kao sto enis rece, pogledaj permisije nad tim folderom. mozda je dozvoljeno samo citanje. takodjer, preporucio bih ti da instaliras komponentu za joomlu koja ti omogucava trasfer fajlova. mislim da se zove eXtplorer (ili tako nekako)
     
  4. kirba

    kirba Novi član

    pogledaj da li imas 3000 file-ova na FTP-u

    ako imas onda zbog toga nece upload
     
  5. _amar

    _amar Aktivista

    Mogu izvrsiti upload u drugi direktorij ali samo nemogu dirati one koje su instalirane preko joomle!
    Ispocetka sam i ja mislio da je do premisija, ali nije. Sve sam premisije stavio na 777, nije do toga.
    Probam sa eXtplorer-om pa javim :roll:
     
  6. _amar

    _amar Aktivista

    Sa extplorer-om 0 poena :evil:
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    trazi drugi hosting ;) ako si rijesio sve sa permisijama (777), a i dalje ne moze, onda je moguce da si naletio na bad sektore na disku :D