Jos jedan genijaln case modding

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Esh, Jun 26, 2009.

  1. Esh

    Esh HWB

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. apdejt

    apdejt Overclocker

  3. apdejt

    apdejt Overclocker

  4. apdejt

    apdejt Overclocker

    HTPC - clean and simple

    [​IMG]
     
  5. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Nije bas ni clean ni simple. :D
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    ovo je negdje gušt u zamračenoj sobi ko petarda u guzicu :D
     
  7. apdejt

    apdejt Overclocker

  8. RaP

    RaP Komšija

    Hehe sto isfurase tipa sa mikrofonom
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  10. Esh

    Esh HWB

    Ovo kuciste i katana na zidu :D
     
  11. Juka

    Juka Komšija

    Dali ko zna ima li se kod nas uzet DREMEL® 8200 ili 4000 (i po kojoj cijeni), i dali ko ima predlog koji od ova dva modela da uzmem, razlika je u tome sto je jedan zicani a drugi na akku, dakle samo me DREMEL zanima, bez obzira na ostale jeftinije alternative!
     
  12. apdejt

    apdejt Overclocker

    Po onome sto sam ja citao i gledao, ne uzimaj akumulatorski niti pod razno. Jednostavno nemaju dovoljno snage.
     
  13. Juka

    Juka Komšija

    Po ovome sudeci nije toliko ni krhak, ali dok se nacitam par kritika i rivjua!!!
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Samo struja, nista aku.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja recimo imam jednu zglobnu "bušilicu" ..odnosno, prva je namjena za šarafe i zaista je jaka. Ne znam sada koliko je mAh baterija. Bušilica je bila prilicno jeftina. Dok sam sa druge strane imao nesto vecu i jacu bušilicu prije svega je namjena bila za bušenje i zaista je nisam mogao koristiti. Ova mala zglobna ispada mnogo jaca. Tako da, ako ne znas iz licnog iskustva na duze vrijeme kako dotican hardware radi sa baterijama/aku, onda uzmi struju i budi miran.
     
  16. apdejt

    apdejt Overclocker

    Vjeruj mi nacitao sam ih se ja kada sam kupovao kopiju Dremela (ne kupuj kopije tipa einhell i sl. meni se sjebao za 4 mj. povremenog rada) i odgledao youtube clipova, (vezanoi za case modding) i vjeruj mi gdje god sam citao komentari za aku Dremele su jednostavno "nemaju dovoljno snage". Pozitivne strane za aku Dremel sam vidio samo na Dremel reklamama, a kod korisnika bas i ne. Inace svu opremu za Dremel (sajla, vrhovi, nastavci) imas u FIS Bingu orginal cijenama od 1,5 KM do 15 KM.
     
  17. Juka

    Juka Komšija

    dakle koliko sam vidio da samo CONRAD ima Dremel proizvode da nudi preko web kataloga, odoh im kasnije upit poslati dali su u mogucnosti da poruce Dremel 4000!
     
  18. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Pa da, to su "bušilice" sa niskim obrtajima što baš i nije zgodno da se koristi kao zamjena za dremel tool.
    Znaci, ima jaci obrtni moment ali ne i dovoljnu brzinu okretanja.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Postoji li neko fazon da saznam koliko mi je mAh baterija na bušilici ? Znam koliko mi daje punjac al ine znam koliko da je punim. Nije neka marka pa guglanjem nisma nista nasao. Na njoj pise "Electric Power EPT by ASTON". Ili je rjesenje neki univerzalni punjac sa pokazateljem kapaciteta.. odnosno "javi" kada je puno.
     
  20. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Da bi izmjerio kapacitet baterije potrebno je napuniti bateriju do vrha i isprazniti je nekim potrosacem koji guta konstantnu struju.... izmjeris vrijeme koje je potrebno da se baterija istrosi od trenutka dok je puna do trenutka kada napon padne na najnizu preporucenu vrijednost te baterije te izracunas kapacitet.
    NPR. za Li-Ion baterije...
    Napunis bateriju do 4.2V, prikljucis je na neki potrosac preko npr. Lm317 regulatora gdje podesis struju od 1A.

    I mjeris vrijeme koje je potrebno da napon baterije spadne ispod 2.75V.
    Ako si naprimjer izmjerio da je baterija davala tu struju citavih 2.2 sata (dok napon nije spao ispod 2.75V) onda mozes reci da baterija ima kapacitet od 2.2Ah, ili 2200mAh.
    Jednostavno pomnozis struju sa vremenom i dobijes kapacitet.

    Sto se tice te tvoje baterije, moras prvo znati koji je tip baterije.
    Kad saznas onda jednostavno izmjeris napon baterije i uporedis sa naponima koji su definirani za tu vrstu baterije i sam vidis da li je baterija puna ili joj je potrebno jos da se puni.
    Mada vjerujem da svi punjaci danas (ili cak elektronika baterije) imaju zastitu koja prekida punjenje kada se celija napuni.