K: HDD, Graficku, Monitor...

Discussion in 'Računari i komponente' started by 4h34d, Aug 6, 2006.

  1. 4h34d

    4h34d Novi član

    Dobio sam kuciste sa maticnom - K7S5A i napajanjem - MS KY-400ATX.
    Nalazi se tu jos i floppy i to je sve.

    Procesor je AMD Duron 1ghz.

    Dakle trebao bih nadomjestiti nedostatke onim dijelovima koje podrzava ova maticna... (komp planiram dat mladjim clanovima familije (ima ih 3) kojima je to upravo sada potrebno... bit ce im to prvi komp; ono za word i to, pokoja igrica malom rodji :))

    Treba mi:

    HDD: 40GB max (moze i 20-30)

    Graficka: 64 - 128mb

    Cooler za processor: Odgovarajuci cooler

    Monitor: Odgovarajuci monitor

    Mis; Tastatura;

    Ono... posto ide sve na moj plitki dzepic :D; ako imate nesto sto mi odgovara - a da je povoljno pravo - javite se na pm - ili postajte neke prijedloge ovdje, dobro ce mi doci.
    Hvala unaprijed.
     
  2. zilo

    zilo Komšija

    Moze li CD-RW LG...?

    25 KM
     
  3. Sale

    Sale Aktivista

    Imam graficku 256mb Radeon 9600PRO 100KM sam za tebe :smt002
     
  4. 4h34d

    4h34d Novi član

    "Imam graficku 256mb Radeon 9600PRO 100KM sam za tebe"

    Grafa mi se svidja, ali daleko si mi... mislio sam nesto manje za ovaj komp, ali mogao bih tu staviti na svoj, javit cu ti nisam bas sa parama, treba mi za more pa sam pravo tanak...

    Ja na svom kompu imam 9200se 128mb (znate vec kakva je), savrsena za ovaj komp koji hocu da sastavim, ali kad bi se nasla neka fina od 64mb, uzeo bih, nisam mislio sad napucat kom - nego cisto osposobit ga za rad ;); uloziti oko 150km u njega, e sad zamisli kad bi kupio tu grafu za 100km sta bi mi ostalo...

    Jedina je solucija da tusnem svoju u ovaj komp, a tvoju u svoj - ali o tome bih razmisljao malo kasnije, dok uzmem cooler za procesor, ram i hdd, pa kad vidim koliko sam dobar tek onda bi gledao.. da se razumijemo :D

    "Moze li CD-RW LG...? 25 KM"

    Imam par opcija - DVD-ROM Lite-On 15KM Zajedno 35KM ispravni 100%
    CDROM 40x - 15KM

    Pa gledam da prodjem sto bolje... javim ti ako ne skontam nesto od ovoga
     
  5. Sale

    Sale Aktivista

    Okay sam znaj da imam jednog iz Tuzle koji ce je izgleda i kupiti 100% grafu, al se moze svasta desiti stoga javit cu ti ak se sta desi. Znat ces, bit ces unaprijed obavijesten!!!