Kako instalirati Windows XP na Serial ATA Harddisk!?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Guest, May 30, 2004.

  1. Guest

    Guest Guest

    Jeli neko zna kako da instaliram Windows XP na svoj sistem ZNF3-250 MAXTOR Serial ATA Harddisk!? Jer kad pocne instalacija Windows XP-a sve ide kako treba ali kad dodje do one sobe gdje treba da izaberem Particional na koji harddisk zelim da instaliram kodmene samo stoji da u sistemu nema harddiska to znaci nemoze da ga prepozna pa ako neko zna kao da se rijesi taj problem bio bi mi od velike pomoci! :cry: :wink:
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    na početku instalacije kad te pita dal hoćeš instalirat raid ili scsi driver stisni kaj već treba (brijem f6), onda stavi sata driver i to je to.
     
  3. Guest

    Guest Guest

    Da i to sam probo ali problem je sto nemogu da nadjem pravi driver s kojim bi mogo da bootam windows xp samo mi na kraju pise da nemam harddiska :( ne prepozna ga znaci da nisu pravi driveri koje sam instaliro!
    Ako znas da ima negdje serial ATA driver koji je ispravan i da moze da stane na 1.44 Mb disketu onda bi to pomoglo ! Patim se vec 4 dana oko toga :( Pomagajte ;)
     
  4. BoLa

    BoLa Aktivista

    Koja ti je maticna ploca?

    Kod mene je integrisani SATA kontroler od Silicon Image, driver se nalazio na CD-u u nekon jako zabacenom direktoriju. Driver nije nista vise do obicnog sys fajla. Savjetujem ti da ubacis CD i pokrenes Search da ti ispise sve *.sys fajlove, tako ces ga lako naci. Recimo, moj fajl je bio Si3112r.sys . Ovo kopiras na disketu i sve fura ...
     
  5. Guest

    Guest Guest

    Da na cd koji je doso uz maticnu naso sam drivere samo kodmene ima 2 3112 i 3114 probo sam kod obadva mada meni treba da pase ovaj 3114 jer on je za (AMD 64-bit) inace koristim "ZNF3-250" "AMD Athlon 64 3000+" "MAXTOR 120Gb Sata-150" i kad krene instalacija Win XP-a i kad kliknem na "S" uzmem Silicon Image SiI 3114 SATARaid Controller (AMD 64-bit) pokaze mi sledecu gresku "Fileamd64si3114r.sys caused an unexpecded error (18) at line 2192 in d:srv03spbaseootsetupoemdisk.c.

    Imali neko savjet kako da odklonem ovu gresku kako bih instalacija windows XP-a prepoznala Harddisk u sistemu i krenuo da instalise kako bi trebalo!?
    Znam da moze samo kako!?
    :roll:
     
  6. Guest

    Guest Guest

    Da na cd koji je doso uz maticnu naso sam drivere samo kodmene ima 2 3112 i 3114 probo sam kod obadva mada meni treba da pase ovaj 3114 jer on je za (AMD 64-bit) inace koristim "ZNF3-250" "AMD Athlon 64 3000+" "MAXTOR 120Gb Sata-150" i kad krene instalacija Win XP-a i kad kliknem na "S" uzmem Silicon Image SiI 3114 SATARaid Controller (AMD 64-bit) pokaze mi sledecu gresku "Fileamd64si3114r.sys caused an unexpecded error (18) at line 2192 in d:srv03spbaseootsetupoemdisk.c.

    Imali neko savjet kako da odklonem ovu gresku kako bih instalacija windows XP-a prepoznala Harddisk u sistemu i krenuo da instalise kako bi trebalo!?
    Znam da moze samo kako!?