Kako povezati printer na razdaljinu!??

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by frenki_23, Sep 10, 2008.

  1. frenki_23

    frenki_23 Aktivista

    e malo sam glupo napisao naslov ali ne znam kak oda drukcije napisem-.
    dakle radi se o tome da nemam bas jos puno prostora na stolu pa jeli moze da povezem printer na udaljenom mjestu u sobi pomocu wireless ili bloototh kako se to vec povezuje.?
    malo mi pojasnite.
    jer zelim da sklonem sa stola ovaj printer i jos skener.?
    poz.
    nadam se da nisam fulio podforum nisam znao gdje drugo! :| :|
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Uzmes usb kabal od 5m :D
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    A ako ti je malo 5m onda uzmas dva pa nastavis i imas 10m! :smt004
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    pa mu nekad printa pa nekad nece, hp ti ne garantuje printanje na usb kablu preko 3m ( a i ne isporucuju isti uz printer), jedna od solucija je mrezni printer ili ako ti je zao para da od postojeceg napravis mrezni pomocu "print servera" mali hepek koji prijavi printer na mrezu
     
  5. GV

    GV Komšija

  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nije. To je mrezna "karta" koja se umjesto na PCI kopca na usb kako i pise tamo.

    [​IMG]
     
  7. EMTEC

    EMTEC Novi član

    ma bezicno moze da fercera, ako imas bezicni router sa USB ili LPT portom. Na USB ili LPT od routera spojis printer. Na compu instaliras drivere. Odes na konfiguraciju printera/Ports i dodas Standard TCP/IP port i upises IP adresu routera.
    Ovdije pricamo o USB ili LPT prikljucku. Mnogo jednostavnije je za mrezni printer koga direktno spojis mreznim kabelom na router i na printeru samo podesis IP adresu.