Kako promijeniti naziv korisnika u win xp?

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by MadbaLL, Sep 5, 2008.

  1. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    npr, kada upalim task manager, stoji mi "KORISNIK", kao odrednica za mene... e sad me zanima gdje i kako mogu promijeniti to da stavim neki drugi naziv?
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Otvoris User Accounts u Control Panel-u, izaberes korisnika i ides na Change my name.. Mislim da je to to.. Mozda ce trebat i log off, pa ponovo log on..
     
  3. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    :) nije to to, to je slično ali ipak nešto drugo... :smt002
     
  4. drdamir

    drdamir Aktivista

    1.otvorite registry editor
    2.nađite HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion
    3.izmjenite vrijednost RegisteredOwner tako da kliknete desnom tipkom miša na tu vrijednost i odaberete "modify"
    4.u polju "value" upišite novo ime vlasnika računara
    5.ako želite izmjeniti i organizaciju, nađite polje RegisteredOrganization i ponovite korak 3.
    6.zatvorite registry editor i restartajte računar
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    taj "korisnik" se napravi prilikom instalacije OS-a. nisam siguran, ali mislim da se ne moze promijeniti to.
     
  6. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker


    nema mi uopšte ovog "registeredowner" nigdje... gledao sam i pod windowsnt/current version i pod windows/current version ali nema nigdje tog naziva "registeredowner"...
     
  7. TopniK

    TopniK Komšija

  8. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    hvala na slikovitom objašnjenju gdje se nalazi dotični "registeredowner", ali tu mi normalno stoji ime koje sam ja izabrao, a u task manageru mi stoji "korisnik"... dakle nije to to...
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Pretrazi registry sa "korisnik", mozda nadjes sta :) Ako nema nigdje onda je mozda Qler upravu :D
     
  10. TopniK

    TopniK Komšija

    Na kraju krajeva...pusti nek stoji ''korisnik''...
     
  11. GW

    GW Moderator

    To je vjerovatno ime administratora koji je instalirao windows. Taj account ne mora biti isti kao account prvog korisnika. Idi u safe mode i vidi šta piše na login prozoru. Trebao bi se pojaviti taj administrator.
     
  12. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    pa gdje mogu to promijeniti i kako? neću da sad odustanem :D , hoću da mi piše šta ja želim, naravno ako je moguće to promijeniti...
     
  13. GW

    GW Moderator

    Pa idi u safe mode i pokušaj. :x
     
  14. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    safe mode je širok pojam... gdje da odem kad mi digne sistem u safe modu?
     
  15. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

  16. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    naravno, kao i uvijek dosad, pojavi se prvo "administrator" i ispod njega account sa mojim imenom... i šta sad?
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja i dalje tvrdim da se to ne moze promijeniti bez reinstala windoza :D
     
  18. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ili stvarno ne može nakon instalacije ili niko ne zna kako se to mijenja...
     
  19. GW

    GW Moderator

    Migriraš na novi account. :wink:
     
  20. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ako pod tim misliš pravljenje novog accounta u "contol panel/user accounts", mislim da to neće pomoći, jer ostat će isto "korisnik" u task manageru, a samo bi dobio to da mogu birati između svoja dva accounta na "welcome screen-u"...