Kako promijeniti naziv korisnika u win xp?

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by MadbaLL, Sep 5, 2008.

  1. GW

    GW Moderator

    Napraviš novi i izbrišeš taj što trenutno koristiš i trebalo bi biti pisati to što ti staviš.
     
  2. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    gw, prijatelju, tebi izgleda još nije jasno da taj ID kojeg vidiš u task manageru nema apsolutno nikakve veze sa user accounts-ima koje si napravio tokom ili nakon instalacije... taj ID se napravi u jednom prozoru tokom same instalacije (prvo prazno polje) i dole imaš još 5 praznih polja za ostale accounte... meni nije problem mijenjati te accounte (ima opcija "change name"), nego ne mogu osnovni, prvi ID da promjenim... dakle još jednom, to nema veze sa user accounts...
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja pegle zbog gluposti.

    Control Panel -Administrative Tools - Local Security Policy - Local Policies - Security Options - Accounts: Rename Administrator Account policy
     
  4. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    izgleda da nije ni tu... jer kad otvorim properties od "rename administrator account", stoji mi naziv "administrator", nema nigdje "korisnik"...
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Ocigledno da nema druge, reinstaliraj OS.. Ili jednostavno nemoj gledat u task manageru tu kolonu.. :p

    Moze lock. :D
     
  6. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker


    suma sumarum, moj selvine, je "krhko je znanje"... :)