Kamere za nadzor

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by josip122, Sep 12, 2012.

  1. josip122

    josip122 Novi član

    Pozdrav,zelim sebi oko kuce postaviti video nadzor,dovoljne su mi 4 kamere da pokrijem sve prilaze i okucnicu,e sad toliko se toga nudi da ni sam vise ne znam sto uzeti,a svak svog "konja" hvali,dobio sam dvije ponude ali ne znam za koju da se odlucim,ako netko od vas moze da pomogne bio bih mu zahvalan. Meni je bitno da su kamere ok ,da se na njima moze skuziti tko je ,a ne da ne mozes poznati covjeka,ponude ispod pa ako moze netko da pomogne:

    Ponuda br. 1: VCD-73S212IR (4 kamere )Hik vision DVR snimačem sa HDD-om ovo je cijena 800 eura

    Ponuda br.2 : DS-7204HVI-ST/SE, 2. HDD 1TB Seagate SATA, Kamera CBC-IR409-40 1kom, Kamera CBC-LTB-IR49-PS -ova ponuda kosta 1300 eura sa ugradnjom,kablovima pustanjem u rad i garancijom od godinu dana.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Nemam iskustva sa navedenim modelima, no uzimajuci u obzir ponude i tvoje potrebe, mislim da je najbolje rjesenje da zatrazis od prodavaca da ti demonstriraju kako izgleda to u praksi (pa da vidis kvalitetu snimaka, opcije za pregled, snimanje, nocni prikaz i sl.).
     
  3. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Da malo oživim ovu temu jel ko ubacio za kucnu upotrebu video nadzor?
    Vidim po pik-u povoljno barem DVI resiver 150km i kamere po 50-80km barem 2-3 uzeti ono amaterski da se ima za ne daj bože..

    kakvo je stanje kod vas, vrijeme postaje gutavo a ovo je fina sigurnost.
     
  4. kio

    kio Komšija

    Nesto i ja gledam po netu da uradim neku home-made varijantu uz pomoc IP kamera. Nesto kontam da ih spojim na stari comp, ovo je neka cheap verzija. A takodjer postoji mogucnost sa ovim dvi resiverima i boljim kamerama.
     
  5. Eldorado

    Eldorado Komšija

    pa ima DVI resivera 150km i 2x kamere po 60km sa kablovima do 300km imaš video nadzor..
    ja sam mislio ispred ulaznih vrata i na ulaznoj kapiji dovoljno mi.
     
  6. kio

    kio Komšija

    Yeah, I know.
    Ove IP sam mislio cisto radi zezancije imaju nekog potencijala u sebi 8)
    Kao sto rekoh nisam nesto ozbiljno mislio o tome, ali sigurno bi pokrivenost bila samog ulaza, i ulaznih vrata. Mogu se naci detaljno razradjene sheme najboljih pozicija mislim :D
     
  7. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Covjek sa maskom,kisobranom ili kapom dodje i ti ne vidis ko te pokro.Senzori pokreta ili magneti na prozore(glass) su najbolji.