Kineski telefoni

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by selvin, Sep 19, 2013.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Neo Bahamut Zero je bio zainteresovan. Vidi s njim.
     
  2. Minx

    Minx Aktivista

    Njega sam se prvog sjetila, mada mislim da je napisao da je vec kupio neki mobitel.
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    A o kakvoj pozivnici se radi? ja prije pola sata kolegici s posla narucio OnePlus One :D
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisi mogo naruciti one+ bez pozivnice. Jucer sam procitao vijest da ce pocet regularni preorder.
     
  5. Minx

    Minx Aktivista

    Dobila ja pozivnice koje me sleduju za One globalnu verziju sa oficijelne stranice.
    Cestitam kolegici na odlicnom izboru i tebi sto si joj pomogao.

    Nails bez pozivnice moze ali kineska verzija. Nema globalnu podrsku za lte i ima godinu dana garancije. Color os se moze flesovati sa cm. Mislim da su to jedine razlike. I sto kinesku mozes uzeti i bijelu 16GB verziju.

    Danas uzela u ruke xperia p, spremam je za mamu. Koji cudan osjecaj, kao da drzim igracku u rukama. Nevjerovatno kako se promijenila percepcija velicine za samo dvije sedmice.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Koliko treba vremena da to čudo stigne u EU i ima li dodatnih dadžbina ako se naručuje u Njemačku npr? Naručio sam ja nekoliko telefona, pa ću zadržati onaj koji mi se najviše sviđa. :)
     
  7. Minx

    Minx Aktivista

    Imaju skladiste u UK tako da osim dostave od oko 10€ nema dodatnih dazbina za zemlje u EU. Ako imas nekoga da ti donese/posalje busom ili po nekome to je to.
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    cekaj, ja sam narucio ovaj telefon

    http://www.to2c.com/original-oneplus-on ... splay.html

    je li o njemu pricamo ili?
    sad fakat ne kontam nish :D nisam toliko bas pratio da postoji internacionalna i kineska verzija (vidio sam da su neki narucili i a hvale telefon, pa sam se tim rukovodio). vidim na oficijalnom sajtu da je cijena 299$
    http://oneplus.net/one
    i da treba pozivnica.
    je li zato skoro 60$ skuplji na to2c? ako sam profulao s kupovinom telefona s gornjeg linka, da otkazem order dok to jos mogu...
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Imam jednu šemu, samo što se drugarica vraća 30.09. u Sarajevo pa nisam siguran da li bi im to stiglo za ovih par dana. Ako nemaš baš nikoga kome treba ta pozivnica uzeo bih ja pa da probam naručiti.
     
  10. Minx

    Minx Aktivista

    @kolins
    Napisala sam gore koja je razlika:
    - ima color os koji onda flesuju sa cm verzijom tako da to nije problem, na zadnjoj strani ne pise cyanogen
    -nema globalnu podrsku za lte sto za bih i nije bas presudno
    -garancija 1 godina.

    Neo trebalo bi brzo stici iz UK za Njemacku ako narucis danas/sutra. Posalji mi email adresu na pp. Ako gdje zapne javi, ja ako ne znam znaju ovi balkanci na oficijelnom forumu :D
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Zahvaljujem kolegice, evo ovaj stari miki maus mail koji koristim za forume i socijalne mreže: [email protected]
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    aha, znaci u tome je kvaka. Nismo profulali kupovinom i ovog modela sa To2C. Ebi ga, razlika je 60$ sto nije bas malo. Mislio sam da su tu negdje s cijenama. znaci ta pozivnica kosta 60$ posto se na off sajtu ne moze kupiti bez nje, a i tu kosta 300$
     
  13. Minx

    Minx Aktivista

    Upravo poslala, ako ga nema provjeri sve foldere, nekima je u spamu znao zaglaviti.
    Nakon sto uradis claim imas 24h za kupovinu. Sretno!
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Stiglo je, zahvaljujem. Pošto nije sigurno koliko će shipping potrajati, naručit ću kod rodice u USA koja dolazi u Sa krajem oktobra. Mjesec dana nije mnogo, a stoja jeftinije. :)
     
  15. Minx

    Minx Aktivista

    Ma nema na cemu.
    Ti kao i ja, US zbog cijene i mjesec cekanja.
     
  16. black

    black Komšija

    Ima li jos jedna :)
     
  17. Minx

    Minx Aktivista

    Black salji mail.
     
  18. black

    black Komšija

    Odustao sam , nemam sad pare , posalji nekom ko ce 100% iskoristiti.Je li 72h traje pozivnica?
     
  19. Minx

    Minx Aktivista

    24h za potvrdu pozivnice i 24 za kupovinu.
    Ako neko ima spremnu lovu za kupovinu (oko 310€ za EU/360$ za US) i opciju za dostavu neka se javi.
     
  20. black

    black Komšija