Kineski telefoni

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by selvin, Sep 19, 2013.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Nemamo teme za ovo pa da otpocnem :) Pricao sam malo sa wragg-om koji je ostavio vec nekoliko komentara u vezi ovog na Android thread-u ali da ne zatrpavamo tamo. Malo sam googlao, citao neke foruma, pa kontam da "rizikujem" da uzmem jedan od ova dva:

    Cubot GT99
    http://www.banggood.com/CUBOT-GT99-4_5- ... 77689.html

    Haier W910
    http://www.banggood.com/Haier-W910-4_5- ... 78465.html

    Ako ima neko iskustva neka sa ovim i slicnim modelima neka napise. Gledao sam jos i THL W100, Cubot One (kopija HTC One i to skroz dobra :D), Lenovo A820 i jos par modela.
     
  2. wragg

    wragg Aktivista

  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja skupljam hrabrost da se upustim u kupovinu :D
    Sad zasad favorit je uz Haier W910 i Lenovo A760. Samo mi je crnjak što su ogromni telefoni.
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jedini minus ovih telefona, barem meni, je sto imaju jako malo interne memorije, 8GB od cega za aplikacije imas na raspolaganju oko 1.5GB. 16GB modeli vjerovatno povecavaju cijenu cijelog uredjaja i neopravdava kupovinu kineza. @forza nemoj misliti da su ogromni telefoni, isto sam mislio dok nisam uzeo u ruke Xperia Z sa 5" ekranom, onda kazes pa i nije toliko veliko, naviknes se brzo :)
     
  5. Mujka

    Mujka Komšija

    kako je stanje sa zracenjem ?? :D :D garancija ovo ono

    a i ogromni su telefoni XDD ko cigle
     
  6. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ovaj Cubot One izgleda lijepo, navodno i po review-u da je dobar ali opet cijena od 150 eura i nije za "zajebavati se". Da je nesto do $100 pa da se moze rizikovati uzeo bi i ja bratu pa ako se neko odluci za kupovinu neka javi. Hvala.
     
  7. wragg

    wragg Aktivista

    Sto se rizika tice, ja sam do sada sebu narucio Lenovo A800, 2x THL W100 i jedan THL W200. Slijedece sto planiram uzeti, isprobati i "slati dalje" su Haier W910, THL W8s, iOcean X7, te ZTE V967s. Ja sam ovim "Kinezima" odusevljen, i mislim da se nema potrebe plašiti kupiti ih. Čak štaviše, više sam problema imao sa velikim brandovima od ovih jeftikanjera sa minideala. I da, isključivo sa minideala naručujem. Druge nisam probao.
     
  8. donjapa

    donjapa Overclocker

    Koji bi telefon preporucio, da je budget phone ali da moze eto pokrenuti aplikacije i da slika nije uzasna. Treba mi radi prezentovanja nekih aplikacija potencijalnim klijentima :D
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Dodje li cist android na tim kinezima?

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  10. Mujka

    Mujka Komšija

    imal sta manje od 4.5" a da je quad ? recimo 3.5 - 4" ? i generalno imal kakve razlike imzedju thl zte lenovo i to recimo ja bi radje uzo lenovo al vidim svi uzimate ove thl :D
     
  11. wragg

    wragg Aktivista

    @donjapa: Sta podrazumjevas pod "budget", tj. do koje cijene?
    @haker: U principu, da. Ima nesto sitno 3rd party aplikacija, ali nista znacajno. Vise manje sve cisto.
    @Mujka: Ja sam prvi uzeo Lenovo, cisto jer je bio jeftin, ali se nije previse zadrzao kod mene zbog nedostaka blica i samo 512mb rama. Mozda su skuplji modeli bolji (vjerovatno), ali mi nema smisla davati vise love za iste specifikacije kod konkurencije. Osobno sam fasciniran kvalitetom THL telefona, usprkos smijesnoj cijeni. Volio bih samo jos da ima model sa Gorilla Glass, ali i screen protector radi svoj posao :)
    Nisam naisao ni na sta zanimljivo ispod 4.5".
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Nisam ni ja nasao nista ispod 4.5", jer se i meni ovo cini poveliko pa sam trazio nesto oko 4". Ali nadam se da nece biti. Jos uvijek se dvoumim sta da uzmem :D Ovaj Haier sutra bi trebao bit na stanju na banggood.com, pa cu vidjeti.
     
  13. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Kineski mob je tesko procijenit dok ne vidis i opipas radi zavrsne obrade . A unutra sve je to slično .
     
  14. Reznor

    Reznor Overclocker

    Mene ne brine toliko kvalitet. Manje-vise svi danasnji telefoni su plastikaneri i isti osjecaj imaju u ruci.
    Ono sto bih ja volio dobiti je mogucnost da mijenjam ROM, odnosno, ako vec nema niko da ih je vec prebuildao, volio bih makar da ih sam sebi mogu napraviti, kao sto imam za Xperiju kernel na githubu. Medjutim, problem je kod ovih kineza sto ne daju source (ljudi su vec trazili oni su odlucno odbili da postave), a za neke stvari ne mozes naci blobove npr display, kamera i sl.
    Iako je super kakav hardware dobijes za tako nisku cijenu, naravno, uvijek ima neka kvaka, kao ova s sourceom.
     
  15. wragg

    wragg Aktivista

    Ma ima romova. Evo jedan dio tu: http://www.needrom.com/
     
  16. donjapa

    donjapa Overclocker

    @Wragg - $150, hvala!
     
  17. wragg

    wragg Aktivista


    THL W100, Cubot GT99, Haier W910 (single sim), ZTE V967s. To je onako iz glave. Vjerujem da ima jos hrpa toga dobroga do 150$. Ako mislis narucivati sa banggood, imam kupona za -10$, pa se javi na PM.
     
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Jaran je uzeo telefon GT99, jedina mana telefona je što se pregrijava kod malo intezivnijeg korištenja.
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Haier W910 sold out na banggood, cekao sam 21.09, pisalo da ce restock, ali evo sad pise sold out i stavili mu cijenu 105$, a bilo 138$ :D Nista, izgleda da cu ipak uzeti Cubot GT99, pa cemo vidjeti sta ce biti :D

    EDIT: Do mene je, nekim cudom mi se prebacilo u eure, ipak je i dalje ista cijena, ne lazu :D
     
  20. donjapa

    donjapa Overclocker

    Mogao bi se i ja zaletiti na tog Cubota, super izgleda a i njegovi reviews daju pozitivne dojmove, za toliko para imas sve sto trebas.


    Odakle je najbolje uzeti?