kljuc za 407

Discussion in 'Generalna diskusija' started by dino31, Feb 4, 2018.

  1. dino31

    dino31 Aktivista

    Kad sam kupio auto dobio sam 2 kljuca,jedan skakavac za otkljucavanje jer je nekad mijenjana brava na vratima i jedan obicni za paljenje. Kasnije sam u ovlastenom servisu porucio original kljuc sa daljinskim kojim mogu i otkljucati i paliti auto.E sad me interesuje posto je ovaj skakavac koji sluzi za otkljucavanje sav polomljen i ulijepljen selotejp trakom mogu li narezati obicni kljuc i hoce li otkljucavati ili je brava povezana nekim cipom sa kljucem ?
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    U buduce, kada dobijes dva razlicita kljuca prilikom kupovine, samo se okrenes. Kljucevi su kodirani. Naruci preko neta neku kopiju pa prepakuj plasticno kućište.
     
  3. dino31

    dino31 Aktivista

    nam druze da su kodirani ali jesu li kodirani samo za paljenje ili i za otkljucavanje.Zaboravio sam reci a sa tim polomljenim otkljucavam rucno a ne na daljinski.
     
  4. kio

    kio Komšija

  5. dino31

    dino31 Aktivista

    Evo upravo sam silazio do auta i otkljucah ga samo metalnim dijelom kljuca.,izvadio sam elektroniku,tako da cu moci napraviti obicni kljuc.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Da, ta brava, koja ti je montirana, ne zahtkeva kodiran. Krivo sma procitao, da se originalni raspada.