Kloniranje hdd na sdd

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by SpookyMoO, Nov 30, 2018.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Iz ovog boot menija od win 7 vidim 1 disk i 4 particije, obrisi sve napravi new volume pa pokusaj onda.
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    De da jos koji put napisem mozda nije dovoljno. Obrisao sve i nece...

    Znaci samo jedna particija od 238gb i instaler kaze ne moze napraviti particiju a napravljena i ne vidi nikakvu da bi instalirao win7 na nju.

    Nije mi to jasno nikako. Instaler ih vidi, moze ih brisati, povecavati-smanjivati, formatirati a kad treba počet instaliranje onda ih kao ne vidi. Ne znam kako bi na tom hardwareu radio win10 da probam njega instalirat.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    a jesi li formatiro particiju kad si je kreiro? :D
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Last edited: Dec 15, 2018
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Skinem win10 sa MS stranice i stavim ga na usb stick i prodje instalacija bez problema. Jos je u finaliziranje u toku pa ne znam. hoće li sve raditi kako treba al uglavnom onaj problem koji sam imao sa pokušavanjem instaliranja win7 se nije pojavio.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Microsoftovo maslo da se predje na 10-ku ;)
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Radi sve ko sat. Jedino mi grafa nije imala drivera odmah pa sam skinuo driver za win8 i instalirao i sad je i to ok.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Steko se utisak da je formatiro iz cmda prije kreiranja new volume :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  9. Tyger

    Tyger Aktivista

    Pade mi napamet da probaš konvertovati na MBR (ako je sada ne GPT) ili obratno, može biti i do toga.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    haha, ti gori od mene :D Riješio je problem