Kloniranje kartica

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Zeleni, Jul 26, 2015.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Eh to je mozda drugi problem, mozda nije htio da mu ide preko kase nikako :D
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Bosanska posla, ja sam mislio da je to zbog kartičnog plaćanja, a vamo 10% rabata, a sebi +7 % PDV-a
     
  3. anel007

    anel007 Komšija

    ma taj na stovaristu sigurno nije htjeo da ide preko kase pa se pravio pametan, u svakoj normalnoj prodavnici u kojoj pri kupovini dobijes fiskalni racun placanje debitnom karticom je kao i placanje gotovinom i ako ista prodavnica odobrava neki popust na placanje gotovinom isti ce ti obracunati i pri placanju debitnom karticom, za kreditne ne znam jer je i nemam ali debitne sigurno svaka iole ozbiljna radnja racuna kao i placanje gotovinom
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije to baš fiksno. Zavisi od firme/gdje kupujes. Neki daju jednak popust kao za keš. Isto racunaju. Neki daju samo polovinu popusta za odredjene banke. Npr, RF ima jednako 10% popusta kao i za keš dok npr za sparkasse daju samo 5%. Neke radnje za kartično placanje racunaju robu 10% skupljom. To sam se par puta uvjerio. Mislim da je kod foto žunica 10% skupje na karticu kao i u jednoj radnji gdje sam uzeo zadnji telefon. Tako da sve varira.
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Sve zavisi kakav ugovor ima radnja s bankom. Npr. negdje ne mozes karticom platiti racun manji od 5KM. Isto sam imao slucaj gdje nisam mogao platiti karticom patike na popustu. Kao pri svakoj transakciji banka njima uzima proviziju i onda nema popusta na patike... srecom pa mi bankomat bio 50m :D
     
  6. anel007

    anel007 Komšija

    ebes ga ne moze covjek biti pametan onda, ja znam da gdje god sam placao karticom bilo je isto kao da sam izvadio gotovinu i platio, al et mozda nisam ulazio u te prodavnice koje ne posluju tako