Ко зна цирилицу?

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Qler, Apr 11, 2006.

?

Знас ли цирилицу?

  1. Знам

    21 vote(s)
    100.0%
  2. Не знам

    0 vote(s)
    0.0%
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    малоприје закљуцасе тему :) вјероватно off topic па ме бас несто занима колико вас има да не знате цирилицу?
     
  2. Virty

    Virty Aktivista

    hahaha pa kad si vec stavio taj font kucaj onda prava slova a ne recimo 'ц' mjesto 'ch' :p
    hajde sad jedan brzi edit :)
     
  3. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Pisana bi islo teze al stampana mogu. Uostalom puno je literature na cirilici.
     
  4. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    ja pisana TU I TAMO a stampana znam (primoran sam da znam zbog TV-a)
     
  5. 3125

    3125 Komšija

    Ja znam. Takodjer mislim da je za nase prostore sramota da se ne znaju oba pisma.
     
  6. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    Наравно да знам ћирилицу, гдје нецу знати. Али да ми се је навикнути на нју највише због Босанског језика, као што неко рекче да има пуно литературе на ћирилици. А и ускоро ће ми диктат из Босанског језика, па морам бити спреман :mrgreen:
     
  7. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    лһ нтф ыеф ыфғ һмвоу кулфһ :?: :arrow: AZERI Cyrlic ko moze procitat sta sam napisao :arrow:
     
  8. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    znao sam u osnovnoj kad se ucilo, sad mi ne treba toliko.
     
  9. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Тренутно слабо. Немам штива за читати, а исто тако не употреблјава се у друштву тако често. Ја и не гледам дневник.

    Али могао бих да ми баш треба, тренутно не треба.
     
  10. 3125

    3125 Komšija

    Ја се ових дана мучим са једном руском збирком, тако да... :Д

    (сто неце овај смајли :Д :D )
     
  11. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Cirilica je postpuno beskorisna, iako ju znam, Engleski, Njemacki, Spanski i Francuski na latinici 4 najrasprostranjenija jezika, Ruski ti nece nikad trebati, sto se tice mene mogu odmah ukinuti cirilicu :D
     
  12. 3125

    3125 Komšija

    De suti boga ti. Reci ruski MI nece trebati ako hoces, ali nemoj lupati kad vec ne znas.
     
  13. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    nama je daavno prof. bosanskog u srednjoj govorio da je ćirilica, jednako kao i latinica, pismo naroda BiH jos iz nekog tamo vijeka ne sjecam se kojeg :D

    ja licno znam stampanu ćirilicu, dok sam sa pisanom slab :smt001

    cesto sam se susretao sa literaturom koja je pisana na ćirilici (pogotovo one zbirke zadataka iz matematike)...i u takvim situacijama poznavanje ćirilice je neophodno :smt002
     
  14. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    suti kad ode covjek u njemacku,francusku,"japan" niko nece znat engleski SVI ZNAJU RUSKI :D
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Na kraju, ni ruska cirilica nije ista potpuno ista kao ova koju mi poznajemo i o kojoj komentarisemo. Ova se koristi samo jednim dijelom u SCG i u Srpskoj. Nema uopce potrebe da je znam.
     
  16. postal dude

    postal dude Aktivista

    "topic"
    hahaha
    pismo kao i svako drugo,samo sto se neupotrebljava nigdje osim bivseg sssra i srbije,i ...
    koliko vas zna bosancicu?
     
  17. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    nezna niko bosancicu :mrgreen:
     
  18. 3125

    3125 Komšija

    Nije potpuno ista, ali vecim dijelom jeste, imaju mislim 3 znaka u ruskoj da nemaju u srpskoj

    EDIT: A znam i par slova bosancice :) Ozbiljno. Znam da nema j, i jos par slova. U prvom srednje sam morao napisati gilgameša na bosancici :D
     
  19. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Evo procitaj mi samo prvu recenicu
    [​IMG]
    Ne moras prevoditi :D , samo napisi na latinici sta pise.
     
  20. 3125

    3125 Komšija

    Uvaženi korisnici "opreme"
    Sto ne bi prevodio kad znam :D oces i ostalo?
     
Thread Status:
Not open for further replies.