Ко зна цирилицу?

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Qler, Apr 11, 2006.

?

Знас ли цирилицу?

  1. Знам

    21 vote(s)
    100.0%
  2. Не знам

    0 vote(s)
    0.0%
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    da nije
    Uvazeni poznavatelji tehnike :D tako nesto :)


    a dog vala ja nesto nesam siguran da ti ne treba ili da ti nece trebati... u ostalom od viska znanja glava nikad nije bolila :) a cirilica je, htjeli mi to ili ne, ipak kod nas duze nego latinica :D
     
  2. 3125

    3125 Komšija

    Potpis ko kuca. Zadnja rijec doslovno znaci kancelarijska oprema ili nesto slicno
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nemojte prevoditi, nego kako sam rekao od slova do slova napisite sta pise na latinici.

    Ja uvijek stojim iza onog sto kazem. Meni ne treba, nit ce mi trebati. Jedino ako se preselim u Rusiju, a to se u ovom zivotu nece desiti.

    Kod nas je i fenjer puno duze nego sijalica. Sta sad trebam i fenjer koristiti?
    Staro i zastarjelo pismo koje nema nikakve buducnosti.
     
  4. GV

    GV Komšija

    ''Poštovani korisnici biro tehnike. Ukoliko imate problema sa fotokopir aparatima i printerima rado ćemo vam pomoći.Firma Interkopi bavi se prodajom rashodnih sredstava, punjenjem svih vrsta ketridža, a također i popravkom biro tehnike. Osnovna djelatnost firme su rashodni materijali , rezervni neoriginalni (zamjenski) dijelovi koji usprkos niskoj cijeni po svojim karakteristikama ne zaostaju za originalnim. Sve više vlasnika...''

    Znam Ruski, proveo sam tamo vjerovatno do sada najboljih 6 godina života
     
  5. 3125

    3125 Komšija

    ?-slovo koje nema u srpskoj cirilici
    ?1-grleno a, nema u srpskoj cirilici
    Uvažaem?e polzovateli orgtehniki!

    Esli u Vas voznikli problem s kopirovalbn?mi
    apparatami
    i printerami, to m? rad? pomočb Vam.

    Firma INTERKOPI zanimaets(?1) prodažet, a takže remontom orgtehniki.
    Osnovnoe napravlenie firm? - eto rashodn?e material?,
    detali i uzl? neoriginalbnogo haraktera, kotor?e pri svoe(?2) nev?soko(?2)
    stoimosti,imert rabočie pokazateli, ne ustuparšie originalbno(?2)
    produkcii. Vse boljšee količestvo r(?1)dov?h vladelbcev

    Evo ovo ti je na latinici. Znao bi ugrubo prevesti nekih 90% texta, ali ipak sav moj ruski se zasniva na desetak knjiga i na crack sajtovima :(
     
  6. GV

    GV Komšija

    Kada budeš nekada putovao u krajeve koji pišu ćirilicom, pa ne budeš imao pojma šta piše onda ćeš se sjetiti gluposti koju si rekao, nikada ne znaš gdje možeš završiti ili putovati. Džaba ti engleski kada ga poljak koji prodaje karte na željezničkoj stanici ne zna pa mu moraš objašnjavati rukama i nogama da ti hoćeš u Poznan i koliko to košta, a on se lafo pravi da ne razumije tvoje kreveljenje i naslađuje se tvojim neznanjem, a ti i dalje praviš budalu od sebe. E da to toga ne bi dolazilo nauči i ćirilicu i za svaku zemlju u koju ideš kupiš onaj mali riječnik sa frazama. Osim toga ćirilicom piše više ljudi nego što pišu na grčkom alfabetu.
     
  7. 3125

    3125 Komšija

    Mozes malo edituj post, zvuci kao da je meni namjenjeno :D a ja se slazem sa tobom hiljadu posto
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    To je namjenjeno meni ali je puno gluposti.

    1) Poljaci pisu latinicom, i imaju 9 dodatnih znakova slicnih nasim š,ć,č i slicno

    2) To sto znam cirilicu ne znaci da znam ruski, poljski i desetke drugih jezika koji se vezu za cirilicu. Samo po sebi povlaci beskorisnost znanja cirilice, jer svejedno sto znam procitati, ipak ostaje ono da ne razumijem jezik

    3) Kad kupis rijecnik, kupis ga na svom jeziku ili eventualno engleskom, i tamo na latinici pise kako se sta izgovara. Ja znam cirilicu, i pisem i citam, i pisem i citam pisana slova i poznajem je vjerovatno bolje od vecine vas koji se furate na forumu. Jos mi nije zatrebala, a obisao sam puno svijeta.


    Engleski je trenutno kako i sami znate jezik koji se najbrze siri u svijetu. Gdje god dodjes, sa engleskim si dobrodosao. Trenutno najvise ljudi na svijetu govori mandarinski-kineski jezik. Ali to nema nikakve veze sa trenutnom temom i sa pismom.
     
  9. GV

    GV Komšija

    Uvažajemi poljzovatelji orgtehniki.
    Jesli u vas vazniklji prabljemi s kapirovaljnim aparatami i printerami, to mi radi pamoć vam.
    Firma Interkopi zanimajetsja prodažoj rashodnjih materijalov, zapravkoj vsjevozmožnih kartridžeji, a tagže i remontom orgtehniki.
    Osnovnoje napravljenjije firmi-eta rashodnije materijali, detalji i uzli njeoriginalnova haraktera katorije pri svojeji njeviskoj stoimosti imejut rabočije pokazatelji nje ustupajušije originalnoj produkciji Vsje boljšije rjadovojih vladeljcev....
     
  10. zilo

    zilo Komšija

    Znam i ''pisanu'' i ''stampanu'',i pisati i citati.

    Ne znam da li ce mi trebati,ali lijepo je znati cirilicu jer je to nase pismo,htjeli to neki ili ne.

    Jos nesto,cirilica je veoma lijepo pismo,pogotovo tu mislim na ''pisana'' slova.Ljepse izlgleda od latinice.;)
     
  11. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Nije loše znati ba, šta se prepirete. Ali je uvijek prednost ako čovjek između ostalog zna i ćirilicu. Ko je ne zna samo može biti na gubitku, koje nije neophodno, ali može da se desi.
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    eto sve je rečeno...
     
  13. Esh

    Esh HWB

    i lakse malo s threadovima ovog tipa.. slijedeci skolski thread ce bit kaznjen, kao i autor.. cak i u generalnoj diskusiji ne bi bilo lose nabaciti malo ozbiljnosti u skladu sa sadrzajem...
     
Thread Status:
Not open for further replies.