koja grafa oko 350 KM?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by dj_vux, Jun 15, 2007.

  1. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Dakle, trebam preporuku od nekoga ko je upucen - koju grafu u ovom cjenovnom rangu (oko 350 KM) bi bilo mudro uzeti i GDJE (mislim na ove "domace" firme)?

    Hvala unaprijed.

    *EDIT*
    Ili da to zaokruzim na 500 KM i uzmem od lika 8800 GTS 320 MB SuperClocked?
     
  2. iskusni

    iskusni Komšija

    Bolje zaokružiti i ići na 8800GTS 320MB SC. Definitivno :wink:
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    A najbolje je ne uzimati nista u ovo prelazno vrijeme...
     
  4. iskusni

    iskusni Komšija

    Ma kad već hoće da kupuje nek kupuje, džaba govoriti da se ništa ne uzima :)
     
  5. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Da ne koristim integrisanu grafu mozda bih se i strpio a ovako... jos jedna partija Zuma-e i prosucu sebi mozak, ozbiljno. :lol:
     
  6. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    Uzmi polovnu grafu a ostatak budzeta sakrij od sviju ukljucujuci i sebe :)
     
  7. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Ihhh... lako je tebi sa 7800GT reci takvo nesto, druze. :smt002
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    imam i ja integrisanu grafiku - ljepota za igrati starije naslove i to bez problema.
     
  9. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    GeForce 6150, jelde? Na njoj ni UT2k4 ne ide kako treba (800x600, umjereni detalji), da je bar za nijansu jaca mozda bih se i strpio jos.
     
  10. iskusni

    iskusni Komšija

    Drug, najbolje ti uzmi sebi 8500GT riješiš problem integ. grafe, uštediš para + imaš performanse tipa 7300GT što je podobro za igranje starijih igara a može poneka nova ;) + dobiješ DX10 i možda uspiješ zaigrati koju DX10 igru :D
     
  11. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    Ma fck 7800GT bez bureka :) Sta bi sa 6600GT, prod'o?Ako jesi, onda ti je bezze sad kupovati bilo sta u tom rangu.

    Ne znam ostatak konfiguracije ali s obzirom da furas integralu, bilo kakav GPU ce ti dobro doci. Opet kazem, ne znam BiH cijene ali mi se tvoj budzet cini i vise nego dovoljnim da rijesis muke...
    Rijesenje koje ti iskusni ponudio ne izgleda lose, samo da dodam vezano za dx10, 8500 je dobra za dx10 screenshots.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jah, samo sto sam ja stavio istu rezu, sve na high AF 4x i na vecini mapa fps varira od 25 do 40. S obzirom sta je pokrece, odlicno je. Svakako dobra prilika da odigram starije naslove koje sam propustio.
    Ja cekam low end grafe iz 9xxx serije...
     
  13. iskusni

    iskusni Komšija

    Pa još uvijek nema nativne DX10 igre, tako da valja sačekati :p
     
  14. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    AMD Athlon 64 X2 3800+
    2 GB DDR2-800 TakeMS
    ASUS M2NPV-MX
    itd itd

    To je konfa, 6600 GT nisam prodao jos a ne znaci mi nista posto je AGP. Elem, sta do 350 KM uzeti za ovo gore? I jel' pametno da se sa planiranih 350 KM "rastegnem" do 500 i uzmem 8800GTS?
     
  15. iskusni

    iskusni Komšija

    Ako baš hoćeš da kupiš dobru grafu onda se rastegni na 500 ;)
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    8800 GTS rulezzz, za hard core gaming nista ispod nje :wink:
     
  17. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    ucoraj nekako tu AGP za PCI i igraj se jos malo :mrgreen:
    ne uzimaj za sad nista bices ni tam ni vam :mrgreen:
    moj skromni savjet
    poz
     
  18. Almir

    Almir Komšija

    Jesil zadovoljan sa tom konfiguracijom, najviše me interesuje kako se ponaša matična, pitam te zbog toga što planiram uzeti identičnu konfiguraciju iduće sedmice stim da se dvoumim između te matične i asrocka aliven6g-dvi.

    I meni treba neka matična sa integrisanom graf.

    Poz.
     
  19. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Maticna je ok, ne bih se mogao na nesto pozaliti, sve radi uredno, jedino je ova integrisana grafa stvarno slabasna.

    Elem, "rastegnuh" se do EVGA 8800 GTS 320 MB SuperClocked. Sve sto mogu reci je OMFG STFU!!!11!!1 :lol:
     
  20. iskusni

    iskusni Komšija

    Sad kad si je kupio nemoj da bi zaboravio kako sunce izgleda :mrgreen: