Koja je po vama sada min.?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by ||NeX||, Mar 1, 2004.

  1. ||NeX||

    ||NeX|| Aktivista

    Pozdrav, imam AGP slot 4X i kontam uzimati novu graf.!
    Koja je po vama graf. najoptimalnija za upgrade tj. da nije neki veliki trošak, a da može se sve igrat išto trenutno ima na tržištu i što dolazi narednih 6mj.?
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    9600xt ili pro :)

    ako naletiš na ti4200, onda super, a može i gainwardov gf3.
     
  3. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Ma otvori se odmax za r9800xt ili fx5950 :) nemoj da se štekaš ;) da ja sada menjam karticu, ništa ispod toga ne bih uzimao :)
     
  4. abasi

    abasi Aktivista

    Evo ja sada skino cjenovnik od Plusa ( http://www.plus.ba) i ima neka ASUS Ti 4200 128 DDR, oko 250 KM je

    U mene je istu drug kupio u plusu i sve je ok
    Score oko 12k
     
  5. abasi

    abasi Aktivista

    Samo Nex taj Celer nije nesta .

    U mene jaran ima gotovo istu konfiguraciju kao ja ali u njeg Celer 2.0 GHZ u mene Pentium 2,4 i punoooo mi je bolje sve ...
     
  6. Hells

    Hells Aktivista

    Zamjeni taj celeron za Athlon 2500+ Barton i uzmi Radeon 9200 po mogucnosti ne "se" i sve ce ti letiti na 1024x768x32 i full details, a za igre za 6 mjeseci samo smanjis na 800x600 i sve ce ti letit.
    Ja uzeo neki dan komponente u potpisu i sve sada leti, npr. NFS Underground na 1280x1024x32 i full details sve leti.
    Po meni se neisplati kupovati 9800 , ili 5950 ,za to mozes uzet 6 ovih Radeon 9200,ili mijenjati svaki 6 mj. uvijek malo bolju, ali dovoljnu graf.
    Pozdrav!!!!!!!!!
     
  7. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Ne znam da li si primetio da je moj post bio malo šaljive prirode..a za cenu koju je naveo (na bechmarku) naj kupovina bi bila neki 9600pro.
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    kod nas je sapphire 9600pro 128 SKUPLJI od sapphire 9600xt za 10-ak €.
     
  9. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    r9600xt je bolja kartica od 9600pro...
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    da znam i valjda su sad svi navalili na 9600xt, pa je i cijena niža.
     
  11. Esh

    Esh HWB

    nema tu bas neke logike, vec je vjerovatno da su im pro kartice ostale na lageru od ranije pa im ne mogu bas srezati cijenu, a da ne idu sebi na "stetu".
     
  12. Esh

    Esh HWB

    pa daj molim te, covjek hoce upgrade.. s tom karticom jednostavno nece moci nista zahtjevnije igrati sa zadovoljavajucim performansama (zbog svoje konfiguracije -> citaj celeron)..

    zato preporucena kartica je radeon 9600 pro / xt.. zavisi sta mozes nabaviti. (ni 5600u/5700u nije za bacit, al im je cijena nesto veca u odnosu na spomenute)
     
  13. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Ipak je r9600pro/xt rimetno bolja kupovina od fx5600u ili 5700u.
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    pa na to sam i mislio :wink:
     
  15. Shenron

    Shenron Komšija

    Evo gledam cijene u HR. 9800pro za 500KM. Ja cekam da dodje R420 i onda uzimam 9800XT jer ce biti jeftin :D.
     
  16. Hells

    Hells Aktivista

    Nisi vidio da sam napisao da zamjeni procesor za Barton 2500+
     
  17. ||NeX||

    ||NeX|| Aktivista

    E ba, pa nije Cely toliko loš. Valjda me izvlači ovo 512 DDR Rama.

    Ako mi Radeon 9200 može biti, onda od kojeg prozivođača i sa koliko MB: Gigabyte, Hightech, ili Manli?

    ps. ako ikada budem imao viška para, samo umjesto Cely 2.4 stavim P4 2.4 i to je to!
     
  18. ||NeX||

    ||NeX|| Aktivista

    Ili ATi?

    ps. to sad barton 2500 bolji od Cely-a 2.0? Haha, pa naravno, sve dok Celyu ne dirneš FSB. :)
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    ako baš moraš onda uzmi 9200, puno bolja opcija je gf4 ti4200, a najbolje bi bilo da uštediš za 9600xt.

    pa barton 2.5 bi bio ekvivalent celeronu od 4-5 GHz :)
     
  20. abasi

    abasi Aktivista

    Pa covjek ako uzme ovog Barton 2500 mora i maticnu mjenjat.

    A ja imam Gigabyte ATI 9200 128 DDR, 128 bit....
    Ostala konfa u potpisu...

    Jedino sto mi je zapinjalo je.

    DOOM 3 - beta
    HALO

    i u nekoliko igara na ekranu sam vidjeo 5 boja.

    Ja tih ne bih preporucio ATI osim 9600pro. pa navise.

    A nemoj ni FX5600, bolje ovu GF4 Ti 4200 128 ddr, jer koji ce tu Qrac ovaj DX9, sranje, vazno je da igras igru a ne da gledas u neke jeben detalje sto ih vidis samo kada na njih mislis i kada se zagledas.

    uzmi Ti4200 i CPU kao u mene , malo klokaj oboje i dobijes SUPERRR komp.

    Jesam li upravu ??