Koja je "prava" temp procesora*?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Sena, Dec 12, 2016.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Interesuje me sta je zapravo vaznije core temp i cpu package temp, ovo drugo mi je uvijek 10-15c vise nego core temp, mjereno u linxu, sve stabilno radi core temp od 75-85C(jbg 10 jezgara ima cijenu), pa me zanima.

    Hvala
     
  2. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pogledaj temp na intel xtu, to bi trebale bit iprave temp. Package temp bi mogao biti od regulatora napona koji je sada integrisan i moze imati vecu temp od jezgara.
    Nisam bas tolko upoznat sa zadnjom generacijom, ali eto my 2c :D
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    xtu sad koristim, cini se da je ovo prava temp.
     
  4. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa oboje su prave temperature, samo sto se ocitavaju sa dva razlicita senzora. Ali generalno koliko se sjecam bitnije je da pratis core temp.
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Koristim xtu, ima super stress test, jebo prime95, load koji je nemoguc u svakodnevnoj uporabi.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kod mene sve stabilno osim u P95 koji "pukne" nakon 2-4 sata. Onda sam rek'o "jebo prajm". :D
    A što se tiče temperatura i napona, meni jedino hwinfo64 ispravno prikazuje sve.
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja mislim da bi prajm spalio moj cpu. Hahahah
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Dok nisam fiksirao napon, Prime ga je dizao automatski na prilično "nezdrave" količine. Najjači su oni pacijenti kojima je definicija stabilnosti 48h+ Prime-a. :lol:
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Zar nije onaj linx test kako vec jos gori po cpu?
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jest avx verzija, ova nije, sad sam testirao 6 sati intel xtu, proslo je, prst u uho, temp 65-75C, veoma dobro za 10 jezgara i 1.38V.

    Sto neo rece to su bas pacijenti, samo mozes sjebati cpu, nista vise.