Koje grafičke preferirate ATi vs. nVidia

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by iskusni, Feb 1, 2005.

?

Šta preferirate?

  1. ATi

    14 vote(s)
    100.0%
  2. nVidia

    0 vote(s)
    0.0%
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ...odavno ja to tvrdim.
     
  2. iskusni

    iskusni Komšija

    inače gt ima bolje rezultate od oko par frejmova pa do 20-30 (OpenGL igre).U AGP-u X800XL teško da će biti.što se tiče nvidiotiziranog bencha tu se slažem
    evo benchva:
    http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2299
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    a koliko ima OpenGL igara a koliko ih je bazirano na DirectX-u :|
     
  4. iskusni

    iskusni Komšija

    Call of duty jedna od najboljih pucačina bazirana na OpenGL odnosno Quake 3 Enginu
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    A Quake3 engine je razvijan od '98 tako da ga gutaju sve graficke od Voodoo5 pa na dalje. Bezveze je navoditi koja graficka je brza u odredjenom APi-ju, kad ce i X800XL i 6600GT dati jako dobre performanse i u OGL-u i DX-u, sto znaci da je jeftinija kartica bolja u ovom segmentu.
     
  6. ming

    ming Veteran foruma


    MA NEMOJ :?: :idea:
     
  7. iskusni

    iskusni Komšija

    ej jbg sad.6600 GT i kapak.tačka ni bolje ni gore.svako ko uzme danas lošije od 6600GT je budala
    ------------------------------------------------------------------------------------
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    pa to je najlakše reć, al kad staviš na papir neku low-end konfu vidiš da 6600gt košta ko cijela konfa bez monitora :wink:

    no ajd...

    po meni se puno više isplati uzet 6800le jer je kod nas skuplji nekih 10€, a na defaultu ide skoro ko 6600gt s tim da ga na višim rezolucijama malo i dere, a ako se još uspije šta otključat onda ga dere pošteno.

    po meni kartice koje vrijede spomena su (od low prema high): gf3, gf4ti, 9600/9550 (u svim oblicima, osim 64bit naravno), 9500/9700, 5900xt, 6800le i to je to.
     
  9. iskusni

    iskusni Komšija

    Mislim za igranje ne treba uzeti ništa LOŠIJE od 6600 GT al 6800LE je naravno bolji zato što ima 256-bit sabirnicu 8/6 pajpova a da se i modat
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    pa zašto bi onda uopće 6600gt uzmao? mislim da je 10€ najmanji issue kod grafičke ranga skoro 250€.
     
  11. iskusni

    iskusni Komšija

    pročitaj šta sam napisao:
    ne treba uzimati ništa LOŠIJE od 6600 GT :wink:
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    očito se ne razumijemo najbolje... kao prvo ne možeš reć šta treba uzet i ispod čega ne možeš ić... isto ko da kažeš da se trenutno ne isplati uzeti ništa manje od 3-sobnog stana :wink: moraš shvatit da nekima (uključujući i mene) nije ni na kraj pameti dat skoro pola plaće na stvar tipa grafička.

    druga stvar je da ako se već uzima nešto skuplje rađe neka je to 6800le nego 6600gt.
     
  13. Sleeper

    Sleeper Komšija

    potpisujem.....
     
  14. iskusni

    iskusni Komšija

    ne bi se trebalo ići ispod 6600GT/6800LE
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ja lika u p.m. :shock: hajd to jos jednom ponovi. :evil:
     
  16. ming

    ming Veteran foruma

    ehehehe hajd hajd :lol:
     
  17. iskusni

    iskusni Komšija

    neću ništa da ponavljam :mrgreen:
    ja sam uvijek spreman na posvađat :wink:
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    E nema vam dalje
     
Thread Status:
Not open for further replies.