Koje grafičke preferirate ATi vs. nVidia

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by iskusni, Feb 1, 2005.

?

Šta preferirate?

  1. ATi

    14 vote(s)
    100.0%
  2. nVidia

    0 vote(s)
    0.0%
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    hoces li mi dati dzir na kartici?
     
  2. *_* Juvee

    *_* Juvee Aktivista

    ne razumijem se mnogo ali meni je svejedno kad bi mogo imat bilo koju graficku samo da mogu igrat ove malo poznatije NASLOVE to je samo moje neprofesionalno misljenje :smt043
     
  3. agent007

    agent007 Novi član

    Deloren
    srijeda je
    Ja negdje procita da si danas trebao ici po svoju 6800 Le
    Pa je si li dobio
    Puno rada kad je dobijes
    Nek ti bude 100 godina ( uvrh glave 5 , al et)
     
  4. iskusni

    iskusni Komšija

    Dobio je on nju
    sad izvodi testove pa će ih postat
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    soon
     
  6. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    ...meni u vezi ove teme pada na pamet ona izjava onog "glavonje" u nVIDIA-ji
    "...ali ako ATi misli da ce pobijediti nVIDIA-u, sigurno su neshto pushili!"
    :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
     
  7. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Čovjek je majstor. Kanađani će popustiti, istočni narod nije takav.
     
  8. djambo

    djambo Aktivista

    nece ni ati tako lako odustati,ak nemogu napravit high end grafu bolju od nvidie definitivno ce ih zaklat u mainstreamu(x800xl)da ne pitate kako ih je nemoguce nabavit ispunili su svoj ugovor sa Dell-om tako da ce se konacno lakse nabavljat
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    A k tome ATI radi grafiku i za Xbox2 i Nintendo Revolution, dok Nvidia radi samo za Sony i PS3, sto znaci ako ATI usere grafiku za jedan od ova dva next gen sistema, odrazit ce se i na drugi, a onda nek im Bog pomogne kad se Microsoft i Nintendo namjere na nesto. :mrgreen:
     
  10. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Sony šiša obje te konzole.
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    Sony je Tito i Partija.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Samo je velika steta sto ce vjerovatno izaci kao posljednja od sve tri konzole sto moze predstavljati velik problem.
     
  13. djambo

    djambo Aktivista

    mozda,to ce se vidit po podrsci jer konzola da neznam kolko jaka bez dobrih igara nije nista,zanima me samo kojeg asa iz rukava ce izvuc nintendo,samo da ne bude opet prerada supermaria po neznam koji put
     
  14. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Japanci su najbolji. Inače.
     
  15. djambo

    djambo Aktivista

    i ja isto mislim da ce ostat Japan,od pocetka na nintendu jedva da sam vidio koju losu igru a na ps1 i 2 ima svacega tako da svako nadje pokoju,mislim da Sony tek pocinje pravu igru sa velikima,ipak je izguro segu sa trzista,a microsoft se jos uvjek uci
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    a tu je i PSP !
     
  17. djambo

    djambo Aktivista

    gameboy killer
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    samo da me ne potrefi neki sa dead pixelima kad ga uzmem :|
     
  19. iskusni

    iskusni Komšija

    što se tiče x800xl vs 6800 gt nvidia je pobjednik po performansama a ati po 100$ nižoj cijeni (kako se meni čini) ipak x800xl ne postoji u agp izvedbi a 6800 gt postoji tako da nvidia ovdje opet je u prednosti na starijim platformama.x800 xl ima oko 15 FPS manje u DooM-u 3 u odnosu na GT + što nvidia pravi bolje drivere u odnosu na ati tako da nvidia +1 poen i tu.
     
  20. djambo

    djambo Aktivista

    kakve veze ima 10-15 fipsa kad se u mainstreamu gleda upravo cijena i kvaliteta,naravno da ne zelim davati 100 dolara vise za par frameova vise,neisplativo,bice toga svega i u agp verziji plus agp kartice ce izumrijet istom brzinom ko i pci kartice(graficke),Doom3 je nvidiotizirani bench
     
Thread Status:
Not open for further replies.