Koje serije pratite?

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by bhd, Mar 5, 2012.

  1. Esh

    Esh HWB

  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Na Netflixu izasla 'Altered Carbon'. Odgledao prvu epizodu i ne cini se za sad losa. Glavna uloga onaj iz The Killing, Joel nesto. Onaj visoki, sto je lose odglumio sve i jednu filmsku ulogu poslije The Killing serije, ali evo u ovoj opet izgleda sasvim OK.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Joel Kinnaman. Ma debilne mu uloge. Dobar je on glumac. Solidan je bio u Robokapu. U House of Cards, za onog politicara, je spot on. Onaj Edge of Winter je teški fail od filma.
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Nije mi nešto sjela prva epizoda Altered Carbon, možda sam previše očekivao..
     
  5. senad_986

    senad_986 Komšija

    Altered Carbon - preporuka. Pogledao tri epizode, idemo dalje.
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Altered Carbon, sasvim solidna serija. Odgledao sam sezonu, i prilicno se zabavio u procesu.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Zna li neko kad ce druga sezona the OA? Pise februar al nista konkretno.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Mozda i bude februar. Netflix je to. Samo istresu. Najavu za cloverfield paradox su dali onog dana kada je postao dostupan.

    Valja li cemu OA ? Pogledoa epizodu, mozda dvije i ostavio.
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    ja odgledao par, nako, bezez..
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Meni je legla. Onako kraj je usran poprilicno ali do pred kraj mi je bilo bas super, koliko se sjecam, davno je bilo :D
     
  11. senad_986

    senad_986 Komšija

    Zavrsio Altered Carbon - vrlo dobra serija. Posljednju epizodu su malo usrali, ali sve u svemu mi je citava sezona bolja nego sam ocekivao. Bilo bi dobro da i naredne dvije knjige ekranizuju, nadam se da je gledanost bila zadovoljavajuca.
     
  12. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Od mene preporuka za dvije "njemačke" serije, Babylon Berlin (http://www.imdb.com/title/tt4378376/) i Dark (http://www.imdb.com/title/tt5753856/?ref_=nv_sr_2). U prvoj se radnja odvija u 1920 - ih u Berlinu, godinama poznatim po krizi, neimaštini, korupciji, razvratu i to je sve prikazano na vrlo dobar način.
    U drugoj imamo na interesantan način prikazano ispreplitanje, prošlosti, sadašnjosti i budućnosti. Ne znam da li bih je okarakterisao kao sci-fi, triler, horor, obzirom da ima svih nabrojanih elemenata.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Fuck yes

     
  14. Esh

    Esh HWB

    Pitanje je na sta ce to licit..
     
  15. aeRo

    aeRo Komšija

    Ja evo imam jos 10-ak epizoda Sopranosa za pogledati do kraja. Znao sam prije pogledati (ko i svako od nas ja mislim) "u prolazu" kad nalete na domacim kanalima (dok sam jos gledao TV), ali nisam imao pojma da je ovako dobra serija i da cu se ovako vezati za likove. Mislio sam nakon Game of Thrones da me nijedna serija nece ovako zalijepiti za kauc, ali kad ne pogledam bar jednu epizodu navecer hoce mi nesto biti. :D

    Poslije ovoga cu vjerovatno preci na "Master of None". A imam na piku i "Boardwalk Empire" i ovih par noviteta sa Netflix-a pa vidjecemo.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Sagledao i četvrtu sezonu Black Mirror. Mozda i najbolja sezona u serijalu. Odlicna.
     
  17. aeRo

    aeRo Komšija

    Ja sinoc zavrsih Sopranos.

    Ne znam sta bi rekao za posljednju epizodu, tj. kontam da je David Chase htio da nas ostavi u razmisljanju ali opet meni bi licno bilo nekako lakse da znam koja je Tonya tacno sudbina zadesila. Mada nakon par explainer-a sa YouTube-a i nekih hidden cues-a iz vise epizoda jasno je jel' da ga je Tony ispusio u onom restoranu. A i ako nije to slucaj zavrsio bi u cuzi kako god...

    Uglavnom, poruka jasna, ili u cuzu ili pod zemlju. Sto je odavno i poznato jel'. Mislio sam ono da nakon Breaking Bad-a i Game of Thronesa koji sam posljednji pogledao tesko ce biti serija koja ce ove preskociti ali mislim da sada Sopranos ide na prvo mjesto. Likovi i njihov razvoj pa i storyline su prejaki, tacno ce mi faliti sada.

    Nego, je li neko slucajno gledao 30 Rock ili It's Always Sunny in Philadelphia? Poceo sam gledati za sada Master of None i nije losa prva epizoda ali vidim da se i ove 2 serije dosta preporucuju. Da mi je naci neki komicni TV show ali da ima neki storyline, inace me nece drzati. One klasicne komedije tipa The Friends gdje mozes sjesti na 1. i 31. epizodi i gledati kao da nista nisi propustio mi i ne leze bas.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jesi li gledao The Wire? To je bolje i od Sopranosa.

    Sent from my SM-G925F using Tapatalk
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    It's Always Sunny im specifican crni humo. Odlicna je serija i ako ima dosta fillera.





    A Veep je meni najbolja humoristicna serija koju sam pogledao i ako sam veliki fan Seinfelda. Veep je bez retardiranih PC filtera. Samo je stvar da li ti lezi ta vrsta humora.





    Nemaju neki story line ali su obe totalna suprotnost od sitkoma kojeg ne podnosim. Cast izuzetcima. Inace je ponuda dobrih humoristicnih serija gotovo nepostojeca.
     
  20. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Last edited: Mar 30, 2018