Koji DVD Pekac?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Shenron, Jun 8, 2004.

  1. Shenron

    Shenron Komšija

    DVD+RW/-RW NEC ND-2500A, 8x, bulk 684,99
    DVD+RW/-RW NEC ND-2500ABL, 8x, crni, bulk 764,98
    DVD+RW/-RW NEC ND-2500ASV, 8x, silver, bulk 764,98

    DVD+RW/-RW Pioneer DVR-107BK, 8x,Black, bulk 786,28

    DVD+RW/-RW Pioneer DVR-107D, 8x,Beige, bulk 771,96
    DVD+RW/-RW Sony DWU18A, 8x, bulk 763,22
    DVD+RW/-RW TEAC DV-W58G-095, 8x, bulk 717,10
    DVD+RW/-RW Toshiba SD-R5272B, 8x,Beige, bulk 741,81

    Cijene su u kunama.
    Koji uzeti?
    Moj favorit je Pioneer DVR-107D :).
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    kažu da je pioneer jako izbirljiv što se medija tiče, pa malo to pogledaj na netu... ovaj nec je dosta jeftin, a vjerujem da nije loš.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    pa imam pioneer 107d, sa originalnim firmware-om gotovo da ne mozes snimiti nista, no ima update pa je jako dobra investicija..

    razmisli i o 2500a, ima dosta dobrih cracked firmware-a za njega, ludilo: )
     
  4. Esh

    Esh HWB

    nec 2500A
     
  5. Shenron

    Shenron Komšija

    Onda cu vjerovatno tog uzeti....samo moram jos pricekati da dobijem pare...nadam se da ce to biti brzo....
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    evo ja sam danas svoju pržu prodo, pa konto možda uzet dvd-rw... al nekak brijem da mi je to skupo i kad sam sve stavio na papir vidim da nemam neke pretjeran koristi od toga... filmovi mi ne trebaju, igre se još nisu raširile na dvd, dig kameru nemam da bi radio neke video uratke i taq... mislim crazy ak si se odlučio za to, nemoj mene slušat :)

    i sad dolazimo do pitanja... brijem uzet cd-rw/dvd combo... šta preporučujete od ovih "novijih" uređaja? ovaj lg me služio apsolutno odlično i rado bih opet htio posjedovat takav uređaj... mislim jedino kaj mi je bitno da ima crnu prednju masku... dobra investicija za budućnost :)

    znam da teac-a neću, a gledo sam malo lg-a, lite-on, nec, aopen... jel ima tko kakva iskustva?
     
  7. antonio

    antonio Aktivista

    Frend mi ima lite-on i svako 3 cd mu zavrsi u kanti.
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    uf... al čuo sam da su to oke uređaji... ja ciljam na 52/32/52/16... recimo da mi je nekako najbitnija brzina rw pisanja/cd čitanja, ovo ostalo tak i onak ne koristim na max.
     
  9. antonio

    antonio Aktivista

    Probao je sve brzine ali redovito svako treci cd nevalja.
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    ma ništa onda od lite-ona, al nekaj drugo?
     
  11. antonio

    antonio Aktivista

    LG przilice su odlicne.

    Do prije pola godine ja sam imao LG 16/40. Starija ali je radila bolje od ove CyberDrv sto sada imam. Snimio sam preko 400 cd-ova na LG-u i nikad nisam imao problema s nijednim medijom.

    Pozdrav
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    ma znam i meni je ova lg bila stvarno odlična, a snimio sam preko 1000 cd-a i pročitao duplo toliko (to mi je jedini optički drive na kompu). ali sad gledam malo aopena kako dere plextor premium i slične razvikanije modele... nije skup (52x32x52x16 za 370kn~45€), i dobiješ 3 maske za drive (default, srebrnu i crnu).
     
  13. Esh

    Esh HWB

    kod mene je lg 48x24x48x16 combo i sluzi me izvrsno, a izasla je i 52x verzija, mislim da ima i u "crnoj varijanti"

    sto se tice aopena, kod nas bas nije zastupljen, ali prema onom sto sam ja imao prilike da vidim, mislim da je prerazvikan, barem u hr.
     
  14. Shenron

    Shenron Komšija

    syss .
    sa dvd przilicom dobijem i cd przilicu.
    a sad cu moc kupovati dvd filmove po 5km, a prazne isto jeftino.... pa... ovaj..tako :). Imam jos nekih stvari koje mi trebaju na dvd-u.

    Kad se sjetim da sam ja LG 16x10x40x platio 250KM!!!
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    mislim da ću ići na novog lg-a, ako ga nađem u crnoj masci.
     
  16. Shenron

    Shenron Komšija

    Morati cu malo pricekati sa DVD przom :( . Sad sam se istrosio na HDD . :D
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    evo ja kupih lg 52/32/52/16 i stvarno oke radi, nema problema.

    uz to dugo očekivani canon a60 je stigao i nemam šta previše pričat o njemu... za te pare (200€) mislim da stvarno nema bolje kupovine... a vjerujem da i većina nekih skupljih modela se ne mogu mjeriti sa kvalitetom slike i mogućnosti podešavanja.
     
  18. abasi

    abasi Aktivista

    E nek je sasrecom oboje .. ;)

    poz.. ;)
     
  19. Shenron

    Shenron Komšija

    Frend mi isto ima taj LG. Vec pola godine radi mu bez greske.
     
  20. antonio

    antonio Aktivista

    Ma LG je zakon.