Koji DVD pisac izabrati??

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by NeTRa1der, Dec 12, 2005.

  1. ming

    ming Veteran foruma

    Uhh
    DVD pisaci su oprana tema do jaja.
     
  2. postal dude

    postal dude Aktivista

    hehehe syys imas ga i ti pravo u neku ruku.
    ali cuj mu imena ko da udaras komadom zeljeza o beton ( benq-iuuu)
     
  3. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    znaci ovdje su uglavnom svi za Pioneer i BenQ :)

    dakle, necu pogrijesiti ako uzmem bilo koji od ova 2 proizvodjaca :wink:

    samo jos jedna stvar, vidio sam da neki noviji pisaci imaju podrsku za DVD-RAM...jel ovaj RAM neka nova tehnologija? :smt017
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    To je nesta kao DVD RW samo sto se disk moze snimiti oko 1000 puta.


    Usput nema tih medija kod nas.
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    nisi pogodio, na dva su kabla. dvd citac i hdd su na jednom kablu (kanalu) a dvd pisac je na jednom, naravno Hdd i dvd pisac su master.
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    dvd-ram tehnologiju panasonic gura... eto gurnuli su ga i u moj laptop, ali nisam još probao u praksi.
     
  7. [tota]

    [tota] Aktivista

    :lol: :lol:
    Aj pa ces nam jedan Xbox 360 dovuci iz japana za 150$
     
  8. k!b¤

    k!b¤ Aktivista

    onda moguce dma da nije aktivan na citacu. nije uvijek pouzdano ono sto pise u device manageru, pa testiraj Burst rate s nero cd-dvd speedom.
     
  9. Nehrudin

    Nehrudin Novi član

    Kod mene ASUS 1608P2 crni radi savršeno.Zdere sve sta mu dam.Dobro cita dvd diskove, snima bez greske, ali bafer šeta, mada je to standardna pojava kod DVD rezaca.Snimio je oko 150 DVD-a samo par komada je puklo i to kod overspeedinga.Verbatim 8X pržio na 12X.Preporučujem ga.Ima podrsku za DVD-RAM.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    kod mene NEC ne pravi nikakve kerefeke sa bufferom. 0 unistenih diskova.
     
  11. Dark Ride

    Dark Ride Aktivista

    BenQ DW1640
     
  12. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    evo gledao sam testove za Pioneer 110D i BenQ DW1640 na CdrInfo

    BenQ se bolje pokazao:

    "Quality and speed, nothing more, nothing less. The new BenQ DW1640 raises the burning speed to even higher levels than before."

    "When we investigated CD and DVD error correction capabilities, we were amazed by its performance.Very good error correction mechanism, even at high speed reading."

    "Copy protected games were not that easy to rip, but the drive managed to complete any task, especially with PSX games that reported the fastest performance. Even at high burning speeds, the quality scans that we got in most cases were very good."

    ovaj model od BenQ je dobijo, uporedjujuci sa ovim Pioneer-om, nesto vise zvjezdica od redakcije CDRInfo :)
     
  13. APOCALYPTICAL

    APOCALYPTICAL Novi član

    Jel neko imao problema sa RiTEK DVD-R 8x PRINTABLE... tj. da se neki nemogu narezat na vise od 4x?!
     
  14. Nuno_Gomes

    Nuno_Gomes Aktivista

    u mene je pioneer i zadovaoljan sam
     
  15. k!b¤

    k!b¤ Aktivista

    pricaj mi o tome....

    Ritek = srednja zalost...

    samo su u Bosni nedodjiji hvaljeni Ritek dvd-ovi; nek se drznu pa spomenu Ritek/Arita/Ridata/Traxdata na cdfreaks forumu... dobice ovakve smajlije:

    :smt078
     
  16. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    vala meni je NEC super,prezadovoljan sam s njim,još mi nijedan medij nije pokvaren s ovim witerom...