Koji je vas sljedeci proc?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Stevie_Ray, Aug 21, 2006.

?

Koji je vas sljedeci proc?

  1. s939 Single Core

    45 vote(s)
    100.0%
  2. s939 Dual Core

    0 vote(s)
    0.0%
  3. AM2 Single Core

    0 vote(s)
    0.0%
  4. AM2 Dual Core

    0 vote(s)
    0.0%
  5. Conroe

    0 vote(s)
    0.0%
  6. Pentium D

    0 vote(s)
    0.0%
  7. Pentium 4

    0 vote(s)
    0.0%
  8. s754 ili AM2 Sempron

    0 vote(s)
    0.0%
  9. Celeron D

    0 vote(s)
    0.0%
  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ...ne stavi ni Xeon/Itanium2 :roll:
     
  2. starac

    starac Novi član

    Pa normalno Conroe! Duuugo nisam imao Intela.
     
  3. Ante

    Ante Aktivista

    A bome Intel ispunio ocekivanja. Svi se hvale kako im Windowsi i igre lete sa Core2Duoima
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Eto ga sad...ko u desktop ubacuje Xeone :) Ovi Opteroni za razliku od njih idu u nase PC-jeve...
    (Znam da se salis.)
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Malo je to razvikano, prvo hoce da te ubijede da je bolje imat dvije jezgre, sad i ovo...
    Ne moze bit razlike kad ja potjeram recimo FEAR na svom 3000+ dignutom na 2,6GHz i jednog 6300...(ovdje ne mislim na 640x480 i low detalje kad sigurno ima razlike, niko ne igra sa takvim postavkama)
    Razlika je jedino ako se ima brza grafa.
    Naravno nisu sve igre kao FEAR totalno GPU ovisne, ali su mnoga testiranja pokazala da je danas za ugodno igranje potreban ni manje ni vise nego jedan A64 3200+.
     
  6. starac

    starac Novi član

    Dobar je A64 3200+, ali ga je ipak poželjno overklokati. Normalno pod uslovom da ga ima potrebe overklokati. Meni ja na difoltu usko grlo, i ovih 500mhz je odličan performance boost.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ne fakat ne salim se. dva dc dempsey xeon-a na 3.8Ghz sa odgovarajucom plocom nisu preveliki overkill. :wink:

    investicija u takvu konfiguraciju te natjera da je otplatis radom na njoj. :roll:
     
  8. Chem

    Chem Komšija

    [​IMG]
    ja mislim da moze gurati dobro
     
  9. Cobalt

    Cobalt Aktivista

    Uskoro Conroe 6300.

    Bolje receno za 10 dana narucujem :D
     
  10. 3125

    3125 Komšija

    I ja za woodcresta sparam :D
     
  11. Eustace

    Eustace Aktivista

    netacno. opteron nema bolji memorijski kontroler. Toledo Athlon i Opty 165 i visi su identicni procesori, prave se na istom waferu, apsolutno nema nikakve razlike, zato ih i jesu povukli, jer sto da prodaju istu stvar pod dva imena i razlicitim cijenama. Druga stvar je da je istina da Opty prolazi vise testova, ali ipak radi se o apsolutno identicnim procesorima.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Eto ga sad. Prvo, kod nas gotovo niko nema Opty-je pa je znanje o njima malo...
    Ljudi u Hr(PCEkspert forum) znaju o njima puno vise nego mi, jer ih mnogi imaju, a takve informacije sam pokupio sa doticnog foruma.
     
  13. Eustace

    Eustace Aktivista

    pusti sta laprda raja, ja sam se dobro inforimasao o cpu-ima prije kupnje i imao sam priliku da kupim Opty 165 za 300 eura, al mi je to bilo malo skupo, u odnosu na 4200+ za 180e. vjeruj mi, toledo i opty su identicni. nikakav memorijski kontroler nije bolji kod opty-ja, sve je isto. :)
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Opet ponavljam, u krivu si, DC Opteron i Toledo nisu isti...isto kao sto nisu isti San Diego i SC Opteron. Razlike su male, ali postoje.
    Cak se Opteroni nesto manje griju. (!)
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Od svih DC proceva, izgleda jedino Pentium D niko nece uzet? Ovo nisam ocekivao, ipak je jedan 805D vrlo povoljih 230KM u Ingelu u Tuzli. Da se griju, tacno, ali dvaput je dvaput :D
    Isto tako niko nece Semprone i Celere?
     
  16. Ante

    Ante Aktivista

    Pa ko bi htio sa konja na magarca :)
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa ne mislim tu na ljude sa procevima poput X2 4400+ nego na ljude koji kupuju novi komp ili samo novi proc, ili proc+ploca :)
     
  18. Ante

    Ante Aktivista

    Sa tim procovima si na magarcu htio ne htio :D
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa nema svako pare za DC ili neki s939 Venice...
     
  20. Ante

    Ante Aktivista

    To te ne cini nista vise na konju :D

    Ma, ko je malo vise zagrijan za hardware, odvojit ce i vise love za jaci procesor. I doc na ovaj forum :)