Koji sad Antivirus?

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Inzinjer, Feb 2, 2006.

  1. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Do skoro, tj. do danas sam koristio Avast. Nije loš. Praktičan i ne ometa puno u radu, ali mi ipak postao nesiguran.Malo malo pa primi neki virus. redovno ga obnavljam ali neću reći da sam zadovoljan.

    Ima li neko bolji prijedlog. Usput postavite mi i link ako može.
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Uz avast. nabaci jos i kakav firewall i bit ce OK.
    Predlazem zonealarm.
     
  3. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    ZoneAlarm Antivirus 2in1, meni radi besprijekorno na ADSLu već više od pola godine.
     
  4. zilo

    zilo Komšija

    NOD 32 je AV+FW all in one ?
    Povecaj malo taj sig.:wink:


    @Inzinjer
    Ako ne posjecujes warez i xXx sajtove,ne moras toliko brinuti.
    Ako vec trazis prijedlog ,da ne supljiram bezze, stavi NOD jer je najbrzi,koristim ga par mjeseci i fino radi u kombinacija sa Kaspersky AH-om.
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    prožvakana tema... firefox (free) + avast (free) + zonealarm (free) = garantirano dobra zaštita... e sad je drugo pitanje kako sve to podesiti da pravilno radi :wink:
     
  6. 3125

    3125 Komšija

    Je li ovdje iko isprobavao system mechanic 6.0

    to je u stvari skup alata ukljucujuci Kaspersky av i anti hacker i spython (spyware removal, meni ocisti vise nego adaware-a), disk defragmenter, ram recovery i puno korisnih aplikacija. A sto je pravo neobicno ima 30 dana triala ja ga koristim vec tri mjeseca a nisam ga krekovao.
     
  7. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Svakako da koristim Zone Alarm. Bez njega ne mou ni zaspati mirno.:)
    Eto to je jedini legalni softver na mom kompu, jer koristim onaj besplatni koji je samo osnovni firewall.

    A možda bi ipak trebao skinuti onaj sa antiviruspaketom. Negdje sam čitao da je ipak pokupio dobre rezultate.

    Naime antivirus je od neke druge firme, mnogo poznatijei i pouzdanije.
     
  8. zilo

    zilo Komšija

    Jesam ja.
    Ne valja nista.Sve reklama do reklame,a pojede resurse sve.Prenapuhan.
     
  9. 3125

    3125 Komšija

    Ma koristim ga samo zbog kasperskog i spythona, ovo ostalo ne koristim osim ponekad registry defragmenter, a vise resursa uzimaju sami neki av-ovi
     
  10. brandnew_loser

    brandnew_loser Aktivista

    Koristi neki kaspersky antivirus.
     
  11. pac

    pac Komšija

    NOD 32