Koju Memoriju da kupim za ovu konfig......

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by shift, Mar 26, 2006.

  1. shift

    shift Aktivista

    Dual mi treba za kodiranje videa pravljenje 3D animacija,virtualizacija i reklama (kodiranje i 3D animacije ce radit paralelno), to sve radim sa Mayom 6,fotosopom,TMP Enkoderom i DVD Labom.Najaci singl cpu od AMD je ATHLON 64 FX-57,a dual AMD ATHLON 64 FX- 60 i 64X2 4800+.Ali imam zamjerku AMD eovcima sto nisu presli na DDR II i 65 nanometarski pricesor (a planiraju u skorije vrijeme) inace nebi razmisljao ni sekunde za ona dva navedena dual AMD.Zbog tog mi se nije dalo pozdravit sa Intelom i njegovim dugogodisnjem iskustvom.Syss ako nisam u pravu ispravi me.
    Da pređemo na konkretno pitanje:
    Daj te mi prijedlog za dobro hlađenje za onaj moj intel inace planiram ga klokovat barem na 4 GHz (nezalim lovu samo da mu uspijem odrzavat normalnu temperaturu).
     
  2. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Pa AMDu vise pasu manje latencije sto DDRII nema, a DDR memorije imaju veoma male latencje tako da je to bolje i brze nego kada bi imao DDRII memoriju na AMDu. :wink:

    A glede hladjenja ako ti to mislis toliko klokati nista bez nekog ultra kvalitetnog vodenog, mada sumnjam da ce to i sa njime ici do 4Ghz :roll:

    Jedino kupis si obicni zamrzivac za hranu pa ubacis to kuciste u njega :lol: :wink:
     
  3. shift

    shift Aktivista

    Ovaj intelov klokovan na 4.2 GHz i vrlo stabilan bio ali je temperatira preko 80 stepeni sa box kulerom.Jel imas kakav link sa testovima ultra kvalitetnih vodenih hlađenja,pa da vidim mogućnost i karakteristike i odaberem koje mi odgovara.
    Jos nesto,dali dolazi u obzir vazdusno hlađenje.
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    ajmo polako...

    amd dual core je za tebe sigurno, uzmi 4200+ x2 (nema ti smisla davati više para), ram neki dobar (doći ćemo do toga), ali običan ddr... zaboravi kompletan ddr2.

    povući ću analogiju sa svojevremenom masovnom prodajom gf3ti grafa zbog gf4mx samo zato što je bio "broj više".

    proces izrade čipa je tu stvarno manje bitan jer se inteli (pogotovo hlađeni box kulerom) griju ko blesavi... ne prepričavam recenzije, nego pričam iz prve ruke.

    znači računica ide x2 4200+ i tt sonictower sa 120mm ventom računaj na jedno 40C po full loadom :wink:
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Jeste intel ne koristi SOI tehniku priliko imzrade wafera, zato su temperature ''onako'' labave :mrgreen:
     
  6. shift

    shift Aktivista

    Sve mi je jasno da proces izrade cipa nije bitan pri njegovoj brzini,i da DDR II nije toliko bitna.
    Najrađe bi sacekao AMD a na prelazak novog socketa M2,i Intelaovih novih procesora Conroe,Merom i Woodcrest,stacu kad mi je sad prijeko potreban dual cpu (a ti mi nudis X2 4200+ gdje su posle njeg izasli cetiri dual procesora).
    U sustini kad sad kupujem i necu mijenjat sigurno duze vreme komp pa sto nebi kupio nesto među zadnjim proizvodima.
    Sve u svemu hvala na savjetima nije to lose sto kazes,al hocu nesto extremnije od tog.Pomozi ako mozes
    Znaci vise sam entuzijazista nego sto mi treba za licne potrebe.
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    pa uzmi ti dual 4200 pa clockaj sa dušikom... eto extrema :D
     
  8. shift

    shift Aktivista

    OssX kad ce se pojavit conroe na trziste.
    Al je dobar i ovaj Intel EE 965 bolji od 955 , veci mu radni takt, naravno i Athlon 64 FX- 60 dual.
    Ljudi javite ko sazna prije kad se mogne negdje kupit od ovi gore navedenih.
    Jedva cekam da nekom od njih pustim May,Pinaclea,TMP Encodera,DVD Laba i Fotosopa jos i koju dobru igru.
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Ma Conroe po najboljim ocekivanjima tek 2007. Al dobro šiba FX-a i sve pente sto postoje.
     
  10. shift

    shift Aktivista

    Jest al u mediji encodingu zaostaje i dvx 6 sto je meni malo vise potrebno,kako to.
     
  11. shift

    shift Aktivista

    Upravu si dosta je conroe u svemu bolji od FX.
    Al kako ce se u buducnosti suprostavit Athloni i Semproni sa novim socketom M 2 i jezgrima Orleans Manila i Windsor vidjecemo.
    Vredilo bi pricekat te okrsaje,ali konroe je to sto mi treba.
    Ili sta mislis za AMD opterona 285 na 2.6 GHz cocket 940,dali je bolji od ovih gore navedenih dekstop procesora.
    Ljudi stvarno mi je potrebna dobra masina
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    Vidi Conroe je bolji, ali nije izasao. Ako hoce DANAS da kupis uzmi kakvog Opterona ili AMD FX, X2 etc...
     
  13. shift

    shift Aktivista

    Dosta sam pregledao na netu o tom intel.... conroeu,pa mogu vam rec isplati se to sacekat.Za memoriju i ostale komponente cu vidjet u to vrijeme sta ce se nudit kad bude dostupan conroe.
    Definitivna odluka conroe i tacka.
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    ako ti se čeka - vjerovatno će se isplatiti... makar pogledaj onaj mobilni dual core intel :wink:
     
  15. shift

    shift Aktivista

    syss jel mislis na core duo
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    valjda... imaš tu na hwb naslovnici link, a ima i mobilnog celerona što isto dere guzove na 3ghz :wink:
     
  17. Ante

    Ante Aktivista

    nema jos, tek dolazi sa AM2 chipsetima.
    AMD jos ima dobru prednost nad Intelom, no Intelov novi Conroe kako izgleda ce maknut AMD-a sa prijestolja procesora