Koju Memoriju da kupim za ovu konfig......

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by shift, Mar 26, 2006.

  1. shift

    shift Aktivista

    Koju memoriju da kupim za ovu konfiguraciju:procesor-EE 955 3,46,Ploca-Asus P5WD2-E Premium.Ploca i procesor imaju odlicne performanse,pa nebi oskudjevo ni u memoriji (da je dobra i za klok).
     
  2. Esh

    Esh HWB

  3. shift

    shift Aktivista

    A sta mislis o ovoj:Corsair 1024MB DDR2 800MHZ PC-6400 ili Kingston Hyper 1GB 800MHZ PC-6400 mada imaju vece latencije od OCZ Gold.Nisam nasao njihove testove ako imas posalji pa da se opredjelim od te tri za jednu ili cak za jos kakvu varijantu, naravno i vasa preporuka.Bit cu vam zahvalan za to.Vec kad izdvajam toliki novac da uzmem baš što valja.
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    ma neće te latencije toliko utjecati na performanse... da mene pitaš uzmi najjeftinije (provjerene) ddr2 module, ali u 2 x 1024mb kombinaciji :wink:
     
  5. shift

    shift Aktivista

    Pa i hocu uzet 2x1024MB (2 GB)ukupno.Znaci po tebi ipak da kupim OCZ Gold,ove moje gore navedene kao nisu jos provjerene na to mislis.
     
  6. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Ako vec zelis kvalitetno a i nije ti zao dati vise love za memoriju, nemas se sta mislit OCZ Gold definitivno :wink:

    Sumnjam da ces se pokajat :wink:
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    ali sumnjam da će i profitirati na performansama.
     
  8. shift

    shift Aktivista

    Kad nezalim odvojit za ovaj EE 955 procesor sto da zalim onda za memoriju,sve u svemu hocu maksimum izvuc iz tog procesora sa klokom na ploči Asus P5WD2-E Premium,naravno bez kvalitetne memorije džabe ovo sve.Pronasao sam na netu ovu:OCZ Gold 2x 1GB DDR2 800MHZ, PC6400,timing:5-5-5-10,sta kazes za nju.
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    jesi ti siguran da hoćeš intel i ddr2? :D

    5-5-5-10 pc6400 mi izgleda ko nabrijani yugo :D
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    Spremi lovu i za napojnu, pogotovo hladjenje.
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    ma ne znam baš da u tom cjenovnom rangu bi išao na intela (zapravo ni u jednom ne bi)... opteron, x2 etc.
     
  12. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Vodeno hladjenje :) 8)
     
  13. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    kako ce onda izgledati AMD + DDR2?.. :p
     
  14. Esh

    Esh HWB

    ja bih isao na varijantu sa boljom latencijom i nizom frekvencijom, no i ta od OCZ-a na 800 MHz je super, pa u kranjem slucaju mozes spustit frekvenciju i smanjiti latenciju, ne?:)
     
  15. Esh

    Esh HWB

    veoma, veoma slicno :)
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    mislim na amd i high-end ddr običan :wink:
     
  17. shift

    shift Aktivista

    Za ovu memoriju sam se odlicio:Kingston Hyper 2GB (2x1GB)DDR2 800MHZ (PC 6400) dual chanel kit sistem memory,cas latency 4.Jos mi treba dobar hladnjak za onu dvoglavu azdaju,imal ko kakav predlog (ja sam nasao na netu zalmana CNPS9500CULED) ako zna ko za bolji hladnjak neka javi.Unapred hvala
     
  18. shift

    shift Aktivista

    Nesto sam slabo upoznat sa AMD platformama,dali ima dvaoglavih AMD ova na DDR2 platformami.Nebi to lose bilo.
     
  19. ming

    ming Veteran foruma

    Ma ne treba ti DDRII, DDR kick ass DDR II memoriji.
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    pogledaj prvo koliko ti realno treba dual cpu (ako paralelno kodiraš, tipkaš i slušaš winamp onda ti ne treba), pogledaj jače amd single core modele... ali ako ti treba dual cpu onda idi na neki amd x2 i vrhunsku ddr 1 memoriju.

    potvrđujem suleta... ddr ubija ddr 2 kako god okreneš :wink: