1. reni90

    reni90 Aktivista

    kakva ima dobra da je graficka (da mi mi mogla naredne 3 godine)
    do 300km
    po mogucnosti da je 256-bitna
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Tesko ista da drzi vodu tri godine, pogotovo za 300km.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    neki polovni R9800PRO jer najbolje rjesenje. cak i da uzmes karticu od 1000KM opet bi se mucila sa igrama za 3 godine.
     
  4. reni90

    reni90 Aktivista

    pa ima li neko da prodaje onda tu graficku a koje sui joj osobine koliuko biti ima?>
     
  5. zilo

    zilo Komšija

    Ma uzmi u plusu Gainward 6600 128 bit 128 MB.Ja sam je nabavio prije par mjeseci i prezadovoljan sam sa onim sto sam dobio za 230 maraka.
     
  6. reni90

    reni90 Aktivista

    a valja li uzeti radeon 9800pro za 250km (polovnu)
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    valja. pogotovo ako ima BGA memoriju. i usput receno R350 chip (9800PRO) ima 256bitnu komunikaciju sa memorijom.
    obicna 6600 ima losije performanse.
     
  8. postal dude

    postal dude Aktivista

     
  9. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ma gdje je nova 240 KM to nije cistokrvni 9800 Pro sa onim pravim specifikacijama i memorijom BGA od 2.8 ns, nasao sam ja u gradu jednu 9800 Pro cistokrvna od Club3D ali kosta 330 KM sto je malo previse s obzirom na godiste. Nemoj se zaletiti na neku od 240 KM jer ima TSOP memoriju na jadnih 600 MHz, trazi radeona sa default frekvencijama 380/680 tako da imas lufta da je tjeras na XT frekvencije a onda si tu negdje sa 6600 GT :)
     
  10. reni90

    reni90 Aktivista

  11. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    dodaj 900KM i uzmi nVidia 7800GTX :wink:
     
  12. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ako zelis 9800PRO (i ja je koristim) bolje ti je da uzmeš 9800SE i software-ski je mod-aš u PRO.To je samo otključavanje 4 pipeline-a.To možeš uraditi sa Omega driverima.Kod mene je upalilo.Kad budeš instalirao Omega drivere samo sve čitaj i modificiraćeš je u PRO.I da znaš, 9800 SE manje košta od PRO, a na kraju ti dođe da si za manje pare uzeo PRO verziju.I uzmi 256 bitnu (ako hoćeš ikako).
     
  13. reni90

    reni90 Aktivista

    ja ali ja sam mislio za 250 da uzmem 9800pro
    ali da ce mi taj momak od koga cu kupiti da je kloka na XT verziju
    valja li to sta?
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    Nije potrebno, samo se vise grije, razlika minimalna.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ako ti zafali u igrama fps-a, moze se malo clockati, ali ne moze se puno iscijediti jer sve gotovo radi na maksimumu.
     
  16. wacko

    wacko Aktivista

    Ma skupi ti care jos kesha i uzmi kakvu 6800 to ti je moja preporuka........
     
  17. Ace_

    Ace_ Aktivista

    sta pricate da nijedna graficka nemoze drzati vodu 3 godine, 9700pro je izisla prije tacno 3 i po godine i jos ce drzati vodu barem godinu ako ne i dvije
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    imam 9700 karticu od kad je izasla, i moram ti reci da vec dugo vremena moram smanjivati rezu, detalje, a AA ispada skroz. bilo bi fino da si upravu pa hardver moze drzati vodu 3 godine bez problema...
     
  19. Ace_

    Ace_ Aktivista

    znam da moras smanjivati detalje ali cinjenica je da ce u 800x600 medium detaljima jos odlicno vuci
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    vuce ona sve u 1024 sa 4xAF i medium detaljima, nije to problem, ali stvar je u tome da je igranje na kompu maksimalno neisplativo. pogotovo ako je to jedino sto i radis na njemu.