Koju uzet? Brzo odgovorite sutra kupujem!!!

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Hells, Feb 24, 2004.

  1. Hells

    Hells Aktivista

    Recite mi nabrzinu koja je bolja od sljedecih graf.:
    GeForce 4 MX 440 64 MB
    GeForce FX 5200 128 MB
    Ati Radeon 9200 128 MB
    Ati Radeon 9200se 128MB
    ili neka ne skuplja od fx-ice
    Odgovorite brzo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
     
  2. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Pa ako imas vec radeon 9200SE pa zar ti se isplati davati pare za ove kartice molim te.

    Ako hoces imam ja INNO3D Ti 4200 64MB Tv-out,DVI za 190KM
     
  3. Hells

    Hells Aktivista

    Trebao sam dobiti danas graf. Radeon 9200se pa nije bilo a vec sam bio upisao u profil ovu graf. i ako je nisam imao,
    ali ako mi moze neko pomoci bilo bi lijepo mislim uvezi kupovine graficke.
    Samo recite koja je najbolja za igre!!!!
    Uvezi Ti4200 ja nemam toliko para da uzmem od tebe tu graf., jer da imam te pare uzeo bi radeon 9600!!!!!!!!!!!!!
     
  4. Esh

    Esh HWB

    od nabrojanih fx 5200 ..

    mada kupovina te (ili bilo koje od navedenih) kartice je veoma neisplativa
     
  5. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ma u pare da je nećeš ni uzet :lol: znam kako je gledati u cjenike bez pare u dzepu

    Salim se :lol:

    Ako uzimas uzmi DX9 baziranu karticu , bilo koju samo ne uzimaj DX8 kartice jer sad ce ti ova navala novih naslova pa eto ti gledaj sto ceti Ti4200 pokretat ove novotarije.

    Fx5200 je dobra ali samo Ultra verzija , jos ako je GAINWARD GS , uh onda si na konju ...
     
  6. Bimbrlok

    Bimbrlok Aktivista

    A ko te zanima RADEON 9200se 128 mb saphhire za 120 km mogu ti nabaviti javi ako hoces
     
  7. Hells

    Hells Aktivista

    Ja mogu uzet novu za 95KM
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    znači 5200 će bolje pokretat dx9 naslove od ti4200?? pa nemoj u to vjerovat...

    od ovih navedenih uzmi... jebiga... 5200
     
  9. abasi

    abasi Aktivista

    Ja imam ATI 9200 sve u svemu sranje !

    Jes dobra ali je sranje :D

    nemoj ATI dzabe !!!
     
  10. Shenron

    Shenron Komšija

    O majko mila..... sve gore od goreg... al (boze mili ovo je ko psihilogija od dva zla izabrati manje:D)
    onda uzmi 5200.... nazalost.... spora je.....
     
  11. abasi

    abasi Aktivista

    Bolja je za CS ( ja to samo igram) od moje ATI sigurno !

    :D

    :p

    poz
     
  12. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Nisam se jos ipak uvjerio :)

    Ali po nekoj logici kad izadju trebali bi , ili mozda to vrijedi za Ultru ? jeli Ultra jaca od Ti4200 ? nisam odavno gledao testove , ja to gledam i proucavam samo kad kupujem :)
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    u dx8 4200 je dosta jača od svih tih čipova (mislim da je negdje u rangu 5700(u).

    kad se upali neka dx9 igra, ona će prepoznat da se radi o dx8 karti i isključiti funkcije koje su svojstvene dx9. recimo colin 3 se ne želi ni instalirat bez dx9, ali isto tako radi i sa gf4mx, gf2mx... uglavnom dx7 kartice, samo što se onda pri igranju gube određeni efekti.

    evo primjerice ova moja graf daje 1500 markova u 03, makar ne može odradit 2 testa (mislim mother nature i ps 2.0), isto toliko daje i 9600se koja odradi sve testove... znači 5200 možda ima podršku za sve funkcije dx9 (isto kao i 9600se), ali su same karte smeće koje mogu prikazati dx9 funkcije, ali vrlo upitnom brzinom.