Koliko cesto formatirate Disk

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Chem, Apr 29, 2006.

?

Koliko cesto formatirate svoj HD

  1. Vise puta u mjesecu

    53 vote(s)
    100.0%
  2. Jedan put mjesecno

    0 vote(s)
    0.0%
  3. Jedan put u 6 mjeseci

    0 vote(s)
    0.0%
  4. Godisnje

    0 vote(s)
    0.0%
  1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ne steti hardu nista ako se formatira. U praksi nije ni moguce odraditi low level format tako da nema veze.


    A sto se tice teme, jednom u tri mjeseca. Nekad sam radio cesce, ali u zadnje vrijeme me nesto sluzi sreca. Inace formatiram samo sistemsku particiju. Komplet disk nisam formatirao nikad. Samo jednom kad sam ga dobio.
     
  2. tux_

    tux_ Aktivista

    Ja bi samo volio znati kakve veze hard disk ima sa operativnim sistemima.Ovo vise spada u hardware ako se ne varam.Inace ja svoj nisam formatirao vise od godine(nije da se hvalim ali tako je :) )
     
  3. xp3rt

    xp3rt Novi član

    ahh tux tux hehe ;D ma moram ba ja nabacam progama sto mi treba a pola kroz glupost instaliram :D pa bezze bude moramm :) a i ja naravno samo sistemsku formatiram :D nisam ni ja nikada citav hard osim kao i ti dog father kad sam ga dobio :D
     
  4. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Nekad svakioh 6 mjeseci, a nekada zna proći i čitava godina pa i više, jednostavno nemam volje formatirati :)
     
  5. ROFLMAO

    ROFLMAO Novi član

    pa ja ti si expert :D

    ja svakih 6 mjeseci, mrsko mi to radit cesce
     
  6. Shenron

    Shenron Komšija

    Po potrebi... zadnji put sam formatirao prije nekih 2 tjedna...a prije toga je proslo 2 godine od zadnjeg formatiranja...
     
  7. Chem

    Chem Komšija

    ja sam ga zadnji put formatiro kad sam napravio ovaj topic :mrgreen:
     
  8. xp3rt

    xp3rt Novi član

    heheheh dobar si i ja sam prekucer heheh zadnji put :D
     
  9. emirz

    emirz Novi član

    svakako da ga pomalo "grebe" kada se radi full format, a ja formatiram disk jednom u 3 mjeseca i to mi je mjera...i nekada davno kada sam sjebavao OS a i sada kada radi bez premca ;)
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma nema sta da steti....
     
  11. MisterYES

    MisterYES Novi član

    Nema pravila, jer se ni njima nezna kad ce koji riknut, kad ce koji podivljati i virusirati se da mu nema spasa sem formata.
    Bas po potrebi/nesreci...nekad se desilo 2x u 2 mjeseca, pa pola godine rahat, pa format, pa rahat godinu, pa onda rikne, pa sa drugim opet tako...
    ...sve u svemu; Ko se zadnji :lol: -taj ima BACKUP!
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    mala zamjerka za anketu-zato nema opcije NIKADA.

    heh svi ste dobri ja nisam formatirao disk NIKADA.imam komp vec jedno 6godina i nisam ga nkada formatirao.MODA.opet ponavjam MOZDA sam ga 1(jednom) formatirao za ovih 6godina kako imam ovaj komp :oops:
     
  13. MisterYES

    MisterYES Novi član

    Imam jarana koji nije formatirao vise od 6 god, 98smica se dize pola sata...
     
  14. TopniK

    TopniK Komšija

    U zavisnosti od situacije. Idem na to da ga što rijeđe formatiram barem da ne diram neka 3-4 mjeseca ali znalo se dogoditi da sticajem okolnosti formatiram 2 puta u 3 dana.
     
  15. Emx

    Emx Aktivista

    Samo kad zatreba (kad se koja Linux distribucija nađe u drajvu :D) formatiram po koju particiju :)
    Sve dotada formatiram kad i šta mi se ćejfne ;)
     
  16. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Kako mi je potreba. Cim mi racunar se cesce "zamisli" kad igram ili radim nesta znam da mu slijeduje format. Mada se to ne dogadja cesto. Al sto jest jest ... mrsko mi jeeeee, pogotovo sve vratiti kako je bilo...
     
  17. monK

    monK Komšija

    Zadnji put u oktobru, prije toga u aprilu, i tako istim uzorkom unazad!
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nekad imam Windoze i devet mjeseci. Nekad samo tri sedmice. Kako kad.
     
  19. iskusni

    iskusni Komšija

    od 2-3 puta u mjesecu (ranije). sada sam malo ohladio :)