Koliko vam je brza memorija?

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Teoma, Jan 29, 2006.

  1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Evo pa placite....
    [​IMG]
     
  2. Teoma

    Teoma Novi član

    šta ja znam,možda je nešto do everesta,meni je memorija postavljena na 2.5-3-3-8 a pravim 112 ns,i sve mi se ubrzalo.
     
  3. Teoma

    Teoma Novi član

    kako ti je tako veliko zapisivanje??, to nije normalno,u mene pravi 1.8 GB,de postaj od read-a.
     
  4. ming

    ming Veteran foruma


    Sa istim latencijama ide na 93ns.
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kod mene na 90.0 isto na 2.5-3-3-8

    [​IMG]
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    BTW; zaboravio sam reci da rezultati dobijeni sa razlicitim verzijama everesta nisu uporedivi.

    Ovo pise kad se testira:
    "Please note that results obtained with different versions of EVEREST cannot be compared"
     
  7. postal dude

    postal dude Aktivista

    teoma nisam nista rekao za testove vec za ljude koji te testove iznose u javnosti ono kao e ja imam heh pa?
    imas sebi i sto bi nekome pokazivao osim ako nisi neka napacena dusa zeljna dokazivanja i tudjeg divljenja i drugih srodnih osobina zbog kojih bi se ti na kratko osjecao bolje.
     
  8. zilo

    zilo Komšija

    Megalomanija.
     
  9. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Evo ja sad podigao CPU na 3400 i memorij ustavio na 2 2 2 5 i latenciaj je 93.
    E h sad pitanje glasi da l ije bolje kada je latencija niža i koje mi vi postavke preporučujete za memoriju i CPU jer nemam vremena za testiranje. Neke postavke koje će davati od 4000 mb/s u brzinji čitanja iz memorije ap nadalje. Trenutno vučem iz čitanja 3800 mb/s. Mogu to biti postavke i koje ste vidjeli sa nekog foruma a da je konfa slična mojoj pa da to samo ovdje prekopirate ili još bolje ako neko ima sličnu konfu a ima bolje rezultate od mene nek napiše. Svaki prijedlog je dobro došao :) .
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Tvom procesoru vise odgovara veca frekvencija memorije nego nize latencije. Znaci dizi koliko moze
     
  11. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Možeš li to pojasniti malo :? Znači da memorij upostavim na 2 3 3 5 ili drugačije. predložite neku a da zadovoljava one gore uslove. Da makar doguram do 4000 mb/s jer me nervira kad vidi mda CPU do 2.8GHz ima vecu brzinu čitanja od mog :oops: .
     
  12. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    probaj staviti fsb na 225, a latencije podesiti na 2.5-3-3-8. to bi trebalo da bude nekih 6100 mbps..
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pazi, amd-ovima odgovaraju niske latencije, 2-2-2-5 i nize.
    Pentiumima i celeronima vise odgovara visoka frekvencija memorije. A kako to dvoje ne ide zajedno, znaci postici ces vecu frekvenciju sa vecim latencijama. Probaj 2.5-3-3-8, pa vidi koliko mozes "dici" memoriju. Pa uradi test.

    Kod overclocka nema nekih konkretnih pravila. Samo probavanje. Znaci testiraj razlicite latencije, i razlicite frekvencije. Ovo neka ti bude samo orijentir. Znaci da ne ganjas latencije nego brzinu.
     
  14. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Hvala, kad probam javit ću :) .
     
  15. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Sad sam spao za 400 mb/s :cry: , ima li ko kakvih boljih prijedloga ili da vratim na staro :roll: .

    edit: evo sad vidjeh u postu gore ovo: probaj "DICI" pa vidi koliko možeš. Šta podrazumijevate pod tim dizanjem :? .
     
  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Javi se na msn da ne idemo u offtopic.
     
  17. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Eto možete pobrisati one gore postove. Sad su latencije 2.5 3 3 8,
    FSB 226 i DDR 400. Brzina čitanja je 5091, a zapisivanja 1708 mb/s. Neće nešto da upload-a sliku ali nema veze. Više nemože radi memorije,a ne bih mogao ni ovo da nije bilo Dog Father-a koji mi je ovo sve detaljno objasnio.

    Hvala još jednom

    :) .
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    e meni ovo fakat nije jasno.... sta da mu radim, evo kontam da kupim litar benzina.....
    [​IMG]
     
  19. postal dude

    postal dude Aktivista

    reko sam vam da k6 dere
    btw dobra ti maticna :wink:
     
  20. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    ne zaboravi shibice :lol: