KOMP ZA 2 MILJE ???????

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by seid...michael romeo, Feb 9, 2009.

  1. drug mi kupuje komp u genelecu tz....

    ako imate kakvih savjeta kako sta za 2 milje posto vidim da svi otprilike znate kakve su im cijene i sta imaju na stanju...po njegovoj prici zeli gamerski racunar i ima dilemu oko svega.....btw monitor mu je vec sad 22'' a zeli gtx 260 maxcore...jel tu treba odlomiti jos koju paru za nesh jace il.....

    ako moze cijela konfa pa da mu prenesem jer nije IGRAO 3 mjeseca nista lol...razumite ga a i mene,.....bas me interesuje najoptimalnija konfa za 2 milje....... 8)
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Znaci ima monitor,treba mu samo centralna?
     
  3. apdejt

    apdejt Overclocker

    Nema te grafike na stanju , vise info oko iste pocetkom iduce sedmice.
     
  4. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  5. Shisha

    Shisha Aktivista

    Te mu konfiguracije ne mogu pomoci. Hoce racunar bez monitora, a T220 je oko 500 KM.

    Evo ti prijedlog, grafiku uzmi ati 4870 (fakat jede malu djecu), upari phenom II 940 sa 2*2 GB 1066 Mhz DDR II, za plocu nisam upucen sta nude u tz, a napajanje ti je najbitnije od svega ... tu ne smijes fuliti. Za ovakvu konfiguraciju ti je minimum 600W nekog brendiranog proizvodjaca ... niposto kung fu uzimati ;)

    pozz i sretno
     
  6. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Cuj minimum 600W, sta sad treba uzeti 1200W da bude na sigurnom? 500W je vise nego dosta.
     
  7. Shisha

    Shisha Aktivista

    hehehe kako god ... onaj ko na ovakve komponente uzme napajanje od 500W (jos pogotovo na graficku i vjerovatno maticnu koje pruzaju mogucnost za crossfire) definitivno "treba prelistati udzbenike" :D

    nhf

    pozz
     
  8. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Moja preporuka:
    Foxconn A7DA-S ( 790GX + SB 750 ) , 258 KM sa PDV-om u Ingelu
    Phenom II 940 , 491KM Ingel
    4 GB RAM 1066, 148 KM
    Sapphire Radeon 4870 512MB, 550 KM

    1447 KM sve, kuciste, disk, neki fin cooler (vendeta 2), optika, periferija uklopi u ostatak para ~ 500 KM
     
  9. mobsterc

    mobsterc Overclocker

  10. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    nek ode u IT Completors i kaze eo donio 2 milje de mi nesto sastavite :lol:
     
  11. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Misliš IT Computers ?!
    Oni su među najskupljim, zaobići u širokom luku.
     
  12. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    /sarcasm
     
  13. apdejt

    apdejt Overclocker

    Sarkazma nikada dosta, ovo ni pod razno nemoj shvatiti ozbiljno, mada vjerujem da nisi toliko neupucen.
    EDIT: hurma kad me prestize
     
  14. Shisha

    Shisha Aktivista


    Nisam tu da se prepirem sa nekim ... momku sam dao savjet i to je moje misljenje (naravno iza njega stoji iskustvo). Njegovo je da ga prihvati ili ne. Ako se ne slazes sa mnom, fino ti predlozi nesto momku umjesto sto se nesto pravis pametan i komentarises postove u pogresnim temama. Mogu i ja izguglati hrpu takvih linkova ... Sacuvaj zivce za neke ozbiljne probleme ;)

    nhf

    peace
     
  15. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Da mozes izguglati, ne bi pisao bez veze. :wink:
    A kakvo iskustvo, da cujem cime si mjerio potrosnju. Ja nisam uopste komentirao na tvoju preporuku, nego na to da si poslao nekoga na listanje na osnovu njegovog prijedloga koji je na mjestu. Ti ako imas problema da shvatis a nisi u pravu, malo sta tu moze pomoci.
     
  16. pa naravno da ce ici na silverstone il na antec il nesh brendirano....nista ispod 500W ...ma sastavio bih mu ja da on vec ima monitor(ovo je odg na dinino pitanje) al znam da mu vi kad se eto odbije tih 400km za monitor i ostane 1600 mmozete puno bolje sastaviti......ne znam u okviru ovih para svi cete dati savjet za ati al jel ikako moguce negdje drugo zakinuti pa uzeti nesh od nvidijine 200 serijje ...ne znam

    meni treba vase provjerno misljenje,znaci nesh da ste testirali pa da samo navedete komponente i kazete za 1600 to je top.......ne moze bolje......i opet se morate prepucavati cccc :roll:



    EDIT: ova intel konfa od 2 milje....al et opet problem ati....znam da grafa jede i vrti sve igre al et upao sam i ja u nvidijin marketing i cisto sumnjam da ce i moj drug htjeti ovu grafu......malo je zbunjen i naravno skeptican....ko da daje 5000 km samo za maticnu ccc
     
  17. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  18. apdejt

    apdejt Overclocker

    hehe po drugi put u istoj temi ali trebao bi ga obavezno procitati dog je tu odradio odlican posao kao stvoren za tebe i tvog druga, pa tu mozes puno toga saznati, isto tako mozete ti i drug doci u Genelec pa napraviti predracun bez ikakve obaveze jer ovdje nista konkretno niste naveli, pa kada vam ljudi u Genelecu naprave predracun vi fino ovamo posaljete komponente i ljudi vam daju svoje utiske, a ovo je sve ostalo vrtnja u krug.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hurma poceo zabusavat. :D
     
  20. joj vas dvojica ko da se dogovarate?!?! znaci nista nvidia posto izbjegavate da mi odg il niste procitali....nista se za te pare(1600) ne moze iskombinovati te da ide na ovu intelovu od 2 milje na dog-ovom topicu i onda je rijesio i monitor.......


    EDIT: ponestalo mi cigara lol....pa jbg ja jos uvijek cekam savjet......imas li ti kakav stevie(STO BOLAN STEVIE,,kad danas imas ROMEA i PETRUCCIA ,,al malo off topic-a ,,al et )