Konacno: Dobio sam ATI 9200 SE 128 DDR

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by abasi, Sep 16, 2003.

  1. abasi

    abasi Aktivista

    E raja dobio sam graficku o kojoj sam pricao:
    ATI 9200 128 DDR, DVI, tv-out ( ST-LAB )

    Super je u odnosu na GF 4 MX 440 64 MB, jer neke igre koje nisam mogao igrati na max. detaljima sada idu bez problema na max. detaljima.

    Kako sam ja vidio u propertiesu od graficke cini mi se sa je memorija na 500 MHz a CPU neznam :?:

    Sve u svemu graficka je super i jedine mane koje sam uspio naci su:
    Jutros kada sam Igrao CS po ekranu , ustvari cinilo mi se da ima nesta ispod ekrana jer mi se slika malo dizala kada gledam brzo gore dolje.

    I u BF 1942 neki djelovi teksture su bijeli ili plavi a to se rijesava pritiskom na ESC pa opet ESC.
    Dok ovo kod CS mi je nestalo kada sam ga ponovo Instalirao, i sve je OK

    :D :D
    :D
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    instaliraj aida32 (oko 800kb), tamo ces vidjet sve o gpu (a bome i cpu:). jesi dizao clock?
     
  3. Shenron

    Shenron Komšija

    Jel imas 9200 ili 9200 SE ?
     
  4. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Dobar...

    Tepsija , grafiku koju si uzeo je dobra.

    Da se ne bi mučio znam sve o njoj.

    To ti je prerađeni model Radeonke 9000.Samo što je tu dodana podrška za 8X.

    Tvoja radi na 250/500, a pazi sad , Radeon 9500 Pro radi na 275/540.

    Ti svoju možeš komotno klokat , bez ikakvih problema p ada radi kao i Radeon 9500.Mislim nećeš ti dobiti 9500 jer ona je mnogo bolja ali ćeš dobiti u perfomansama bar za 15%.To sigurno.

    Dobra je ta grafička.Vjeruj.Možeš dostojno stajati sad.Gledajući realno i racionalno na naš standard.Ipak ovo je Bosna i nekakvo normalno stajališe je da ne treba davati za grafiku u vrh glave 300 KM.

    200 je pristojno.
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    koja ja razlika? jel SE verzija sporija?
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    Re: Dobar...

    nema to veze, 9500 je mnogostruko bolji cip. nedavno je frend usporedivao svoju 440mx (SDR verzija) sa mojom gf3 prema brzini gpu clocka (koja je na strani mx-ice), uglavnom oko 3-struko losiji rezultat... bar u 3dmarku, a da ne spomnjem dx8 podrsku... :roll: :wink:
     
  7. abasi

    abasi Aktivista

    U mene je 9200 SE !
     
  8. abasi

    abasi Aktivista

    Re: Dobar...

    Sto se tice OC necu je OC sve dok mi nebude trebalo malo poboljšati performanse a vjerujte: da sam dao GF 4 MX 440 64 DDR i doplatio "samo 64 KM" jer onaj covjek gdje sam kupio ATI 9200 SE je ZABORAVIO dodati jos 20% poreza :D :D
    Pa sam tako ustedio nekih 30 KM :lol: :D

    A inzinjer upravu si da u BIH netreba davati vise od 300 KM za graficku ( mozda 400 KM) :eek: :wink:

    SYSS je pitao jesam li dizao clock !? NE NISAM i ne namjeravam da ZAPALIM OVU graficku kao MX 440 :lol: :D
     
  9. abasi

    abasi Aktivista

    Evo nabavio sam Aida32 i Inzinjer moja graficka tj. njen GPU nije na 250 MHz vec 200 MHz jer tako pise u ovom programu !

    Izgleda kao malo ! :)
     
  10. Shenron

    Shenron Komšija

    HEHE
    To je zato jer imas SE. Da nije SE bila bi brza.
    Ona je losija od "obicne" a i "obicna" je po meni losa. :)

    Al kad si ju nabavio za 65 KM onda je odlicna, super, nema bolje ;) :D .
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    benchevi tepsija, benchevi... :D

    jesi kupio ram?
     
  12. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Ej pa nije to...

    Pa gledaj.Vjerovatno zato što si uzeo SE.

    Inače obična 9200 radi na 250/500.

    Al kad sam o vezi nej , ljudi su dobro napomenilu da treba gledati da uzmeš od dobrog proizvođaća jer neke levatske firme prave sa smanjenom brzinom gpu-a.

    Ali et štaćeš nije ni tako loše.I moja GeForce 3 ti 450 radi na defaultu 200/450 al sam je ja digao na 250/550.Proklet čovjek.

    Al eto .
     
  13. Esh

    Esh HWB

    ma fino je sad to sve dok ne dodje hl2 / doom 3.. doduse, ne igramo svi sa fsaa 4x i sad :)
     
  14. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    E upravo to. Doduše ja nisam nikad koristi taj antiaist.....

    Baš me interesuje kako izgleda i đta se već dobije kad se to postavi na 4x.

    čuo sam neke zaobline ali ne kontam.
     
  15. abasi

    abasi Aktivista

    E nije nesta @200/500 al za 65 KM nije lose u odnosu na GF4 MX440 64 MB !

    Jer meni i nije trebala neka EXTRA Graficka zato sto nisam mogao nikako nista da radim na komp.-u pa zato dodao 65 Km i kupio solidnu graf.

    Ovih dana trebam da narucim neke knjige o C++ pa se malo zabavim programiranjem ! :)