konfa za 2683 KM

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Ludimedi, Jul 19, 2010.

  1. Ludimedi

    Ludimedi Aktivista

    samo informativno pitanje jel bi se mogla naci konfa kod nas barem za jedno 3000 KM sa ovakvim komponentama??

    amd phenom II 1090t x6 black edition
    MSI 790FX-GD70
    OCZ 6 GB DDR3, 3 x 2 GB 1333mhz
    Cooler Master 620w
    kuler Scythe Kabuto SCKBT-1000
    Western Digital 640 GB (32mb cache)
    Sapphire ATI Radeon HD5870 Vapor-X

    monitor LG W2361V 58,4 cm

    u njemackoj je 2683 KM.. :D
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Za pocetak na tu ploce ne ide trple channel memorija,onda ni taj cooler mi nesto nije za takvu konfu,prije mugen 2 ili ninja2 ili Yasya.
     
  3. Ludimedi

    Ludimedi Aktivista

    jel mozes objasnit to ne ide "triple chanel memorija" a za kuler sam bezze nasao..

    edit:samo sam trazio da vidim koliko ljudi misle da je kod nas skuplje nego u njemackoj ili nije... :D
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Tako sto na AMD platformi triple channel ne funkcionise, te ce ako imas neparan broj modula raditi u single channel modu. U prevodu, idi na 4 ili na 8GB, umjesto na sest.
     
  5. Chem

    Chem Komšija

    Ako sam dobro upućen taj RAM je pravljen namjenski za intelove procesore koje podržavaju triple chanel režim rada. AMD nema tu ocpiju (još uvjek) pa ako staviš tri modula RAM memorije,nećeš imati ni dual chanel režim,tj gubićeš na pretformansama na brzini memorije

    EDIT :
    Dog brži na obaraču :mrgreen:
     
  6. GW

    GW Moderator

    Nisi dobro upućen. Dual ili triple channel pristup memoriji je odlika chipseta odnosno memorijskog kontrolera na ploči ili u procesoru a ne samog RAM-a.
     
  7. Chem

    Chem Komšija

    Nisam nigdje rekao da ram odlučuje o režimu,ali sam negdje sam čitao da je ovaj navedeni ram(3 modula x 2GB) pravljen ciljajući na intelov chipset koji sada podržava triple chanel mod :roll:

    http://www.ocztechnology.com/products/m ... le_channel
     
  8. GW

    GW Moderator

    Taj RAM nema nikakve veze sa "triple channel" pristupu memoriji. Jedino što ima veze sa Intel-om su XMP profili za lakše klokanje.
     
  9. Chem

    Chem Komšija

    e jbg ja jedno ti drugo
     
  10. GW

    GW Moderator

    Da. Ja tačno i precizno a ti suprotno.
     
  11. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Asus MB M4A89GTD PRO; AM3, AMD890GX
    Kol: 1.00 Cijena:279.00

    WD Caviar 1TB; WD10EARS, 64 MB SATA2
    Kol: 1.00 Cijena:195.00

    Kingston Hyper-X DDRIII 2GB 1600MHz, KHX1600C9D3/2G
    Kol: 2.00 Cijena:141.00

    AMD Phenom II X6 1090T Socket AM3 3.2 GHz BOX
    Kol: 1.00 Cijena:739.00

    Fortron napojna jedinica FSP 500W, Active PFC
    Kol: 1.00 Cijena:117.00

    Asus VGA 5870 1GB DDR5; EAH5870/G/2DIS/1GD5/A; Ati Radeon
    Kol: 1.00 Cijena:1,099.00

    Ukupno: 2,711.00 KM sve u IMTECU, + dodati Mugen 2 iz Ingela za 83 KM i to bi bila ta konfa za 2794 KM.

    Vjerovatno je momak htio da usporedi vrijednost konfe ovdje i tamo. S tim da mislim da bi se mogao dobiti solidan popust za gotovinsko placanje za ovakvu konfiguraciju.
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nije da nece raditi ali bi ipak bila optimalnija neka napojna od 600w a i cini mi se da je momak gore i monitor naveo.Tesko onakva konfa kod nas ide u taj budzet.

    Svejedno se iz aviona vidi da je u pitanju komp za igranje tako da od tog Phenoma sa 6 jezgra ne vidim neke koristi osim da bude glavni lola u mahali,tu bi x4 965 bio taman uz naravno OC na nekih 4ghz a onda bi ostalo i za monitora i svi sretni.
     
  13. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    U pravu si za monitor, moj FAIL :)
    Mada i ja dijelim misljenje da je totalno nepotreban x6 procesor za igranje.
     
  14. Ludimedi

    Ludimedi Aktivista

    bravo hamo pipa..jedini je skontao sta sam pitao..

    sa monitorom bi sigurno bilo jedno 3000 km kako sam i predvidio..a i vecina komponenata je "slabije vrijednosti" nego sto sam naveo..

    a za ram evo mozda ovaj bi se dobro uklopio: OCZ (DDR3, CL8, 2x 2GB Kit) Retail (na slici od ovog rama pise amd black edition ready)
     
  15. Ludimedi

    Ludimedi Aktivista

    a za procesor sam stavio ovaj x6 1090t jer je skuplji 200 km od x4 965..
    mislim da jos dvije jezgre po 3-4 ghz vrijedi tih para..
     
  16. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Pametnija opcija bi ti bila Phenom II 945, jer nema velike koristi (koju je moguće primjetiti, ili bilo šta drugo) od 2 jezgre viška. Potpuno iskorištavanje svih 6 jezgri će biti ali u nama "dalekoj" budućnosti za kućne korisnike računara, a ponajviše za igrače, a kada to bude arhitektura tog CPU-a će biti zastarjela. Bolje ti je uzmi Phenom II 945 koji košta 355KM u Imtecu, a to je jeftinije za 384KM u odnosu na Phenom II X6 1090T, pa ti vidi... Još ga klokneš na jedno 3,6-3,8Ghz i miran si.
     
  17. Chem

    Chem Komšija

    skoro da može uzeti 965 za te pare :roll: 955 može sigurno
     
  18. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Ma ako hoće veće performanse ionako to sve mora klokati, tako da nije važno je li 945, 955 ili 965, jer je max. clock isti kod tih procesora, tako da stvarno nema potrebe uzimati bilo šta jače od Phenoma II 945. Ljudi, ispravite me ako griješim, heheee! :smt003
     
  19. Chem

    Chem Komšija

    945 nije BE procesor
     
  20. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Pa dobro, ima množilac x16, što je dovoljno za veliki takt.

    A ako mu je stalo do Black Edition procesora, onda mu je isplatljivije kupiti Phenom II 940BE sa otključanim množiocem i onda ima da ga kloka koliko hoće.