konfiguracija do 1200km

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by d0ga, Sep 19, 2004.

  1. d0ga

    d0ga Aktivista

    kao iz navedenog naslova =)

    da vidim sta predlazete za ovu svotu novca ? :roll:
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    2500 mobile, abit, 2x256 rama, 5900xt/9800se modanje, seagate disk... sad ne znam da li to stane u ovu cijenu, ali nek ti ovo bude neka smjernica.
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    ako ti ostane para nakon ovog (uzimas li monitor? ) dodaj josh rama, ako ti je skup abit probaj sa epoxom kuler ti nije bitan narocito stavish mobilca na 2200mhz @1.45v i temp ti bude 35°
     
  4. d0ga

    d0ga Aktivista

    naravno...ide sa monitorom ..

    a intel ?
     
  5. Esh

    Esh HWB

    nista "kvalitetno" sa intel platformom ne mozes za te pare uzeti..
    u cijenu bi se mogao uklopiti kakav samsung 17", disk nekih 120 gb i 9800se prije nego li 5900xt (razlika u cijeni je ~100 KM) uz vec nabrojano ..
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    po meni, zaboravi intel.
     
  7. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    jedino da sebi utrpa celeron, a to nebi ni lud covjek uradio

    najbolje neka mu pocetak bude
    AMD Mobile Barton 2500
    Epox 8RDA+ 2.2
    pa ostatak neka vidi koliko para cemu ostati
     
  8. Esh

    Esh HWB

    hahaha
     
  9. d0ga

    d0ga Aktivista

    k =)

    znachi

    matichna .: Abit
    Procesor .: amd barton mobile ? il obichni ?
    RAM .: koji ? DDR400?
    Graficka .: 9800se
    ZVUK .: ovo mi je vazhno!
    Monitor .: samsung ?
    HDD .: segate 160GB ?

    eh haj sad da sve fino napishemo i da odem da to kupim =)
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    uzmi mobile, ako ćeš clcokat onda brži ram... 466 ili 500, ak nećeš onda ti je i 400 dosta s tim da ćeš moći vozit bartona na 11,12x200 što daje ~2400mhz (ali ti je bitniji viši fsb nego sama brzina proca)... sve to možeš furat sa relativno niskom voltažom, tako da možeš i tiši cooler uzet (meni su svi glacialtech odlično obavljali posao, a stvarno su jeftini).

    ako uzmeš abit nf7-s 2.0 imaš nf2 ultra 400 chipset i soundstorm (vjeruj mi ta onboard zvučna kick ass)

    monitor traži samsung nf (naturalflat) seriju ili jeftinije probaj nać ovaj moj u sigu, kod nas je ~200€ a koristi istu cijev kao i samsung (dynaflat) ali sa samsungovom nisam zadovoljan (preveliki problemi sa disanjem), lg isto tako kako koji model dobro radi, neki su oke, neki su katastrofa... mislim sve se to da sredit dok imaš garanciju, al predstavlja nepotrebnu zajebanciju... rima-štima :)

    disk obavezno seagate, graf uzmi samo ako je modabilna jer ako nije gledaj da će ti performanse bit negdje kao 9600pro (eventualno xt).

    uzmi prostrano kućište, napajanje 350W neko sa potpisom (aopen, chieftec, enermax, tagan...) ili 400/500W ono što se može po mini marketima nać :) uzmi dodatne kulere za kućište, vjerovatno 2 od 80mm. disk/optiku stavi na posebne kanale (znači 2 ide kabela ti trebaju).

    ukratko... pozdrav!
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    uhh sve to za 1200? pa sta bi mogao uzet za 3000 :idea:
     
  12. abasi

    abasi Aktivista

    golf 2 jos DIZEL :mrgreen: :alien:
     
  13. Esh

    Esh HWB

    audigy 2 bulk then.. negdje oko ~150..
     
  14. d0ga

    d0ga Aktivista

    a jel ova onboard 5.1 ?
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    da 5.1 je i vjeruj mi da ti ne treba ništa drugo... imaš optički spdif izlaz, ako ćeš danas-sutra spajat na receiver tako da si totalno opremljen... te priče sa lošim on-board zvučnim su pale u vodu skupa sa tamo negdje celeronom 300 :wink:

    kažem ti da je dobra jer je kao prvo imam doma spojen na relativno opasan sistem, a kao drugo ipak ja pišem hi-fi školu na sajtu 8)
     
  16. Shenron

    Shenron Komšija

    Heh...covjeku treba vjerovat. Ako on kaze da valja onda valja :D.
    A i sam imam OnBoard Soundstorm i mogu ga samo hvaliti. Imam spojenu liniju na komp i zvuk je odlican.
     
  17. d0ga

    d0ga Aktivista

    jao jao..

    danas sam "spicko" 2155 km u plus computerZ =)

    eto toliko o konfiguraciji od "1200" km ... haha =) graficka me izasla 500km gotovo =) al jebiga...valjache valjda =)


    aj pozdrav i hvala svima na podrsci ;)
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    nadam se da ćeš bit zadovolja sa konfom... samo sig popravi što prije :)
     
  19. d0ga

    d0ga Aktivista

    sig ?
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    potpis... napiši šta si sve kupio.