Konfiguracija za video editing?

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by PKLAT, Aug 26, 2012.

  1. PKLAT

    PKLAT Aktivista

    Odavno nisam ništa čitao o kompjuterima, tako da sam propustio par generacija opreme i sad pojma nemam šta mi treba. Znači treba mi kompjuter za video i photo obradu, veliki HDD jer puno materijala imam. Veliki monitor i jak procesor da moze povuci Full HD rezoluciju fino u Adobe After Effects i Premiere Pro. Znaci budzet je negdje oko 2500-3000KM i ako ima neka prodavnica gdje se moze na rate uzeti ili nesto slicno?
     
  2. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    2600 ili 3770/ako mislis raditi OC onda 2600k ili 3770k
    24' monitor , sa mogucnosti da bude 1920x1200
    HDD 1Tb
    SSD 128Gb(po mogucnosti Samsung 830)
    Ako ne mislis raditi OC dovoljna ti je onda i neka ploca na H77 chipsetu a ako mislis onda na Z77 ili Z68
    16Gb rama,4x4
    i koliko ti ostane para za neku grafu.

    btw. mislis li uzimati i periferiju i kuciste ?
     
  3. PKLAT

    PKLAT Aktivista

    Pa moram i periferiju uzimat i kuciste s nekom ok napojnom. Koji tacno monitor od 24'' bi mi preporucio i da li LCD ili LED?
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    LED je zapravo LCD, samo sa LED osvjetljenjem.
     
  5. sumeir

    sumeir Komšija

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Nedavno sam uzeo 2 komada Dell LED Ultrasharp IPS U2412M, u barico.net (imaju ga, iako ga nemaju na sajtu) - 550 KM je sa PDVom komad. Monitor je extra!

    OBAVEZNO idi na 2 monitora, ne bi vjerovao koliko dizu produktivnost. Ja npr. na jednom otvorim PDF sa korekcijama, a na drugom 3D Max i korigujem redom, bez potrebe za alt+tab i gubljenjem fokusa.
     
  7. sumeir

    sumeir Komšija

    Vedo kolika je garancija, jeli 36 mjeseci kao i na ostale monitore što ima u ponudi.

    Hvala.
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    95% da jeste (nemam pojma gdje su mi sada racuni & garancije), zvrcni cika Slavu pa provjeri opet za svaki slucaj
     
  9. sumeir

    sumeir Komšija

    Hvala.