Konfiguracija

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by kakaljin, Sep 26, 2004.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja bi izabrao Abit, Epox ili Gigabyte prije Asusa u svako doba. Hoce li mi se nesto renderirati 30 ili 35 minuta u Maya-i ne igra nikakvu ulogu. Ne trebaju mi performanse Lucasfilm-ovih mainframe kompjutera.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    je l to imas nesto protiv lucasa? :wink:
     
  3. Shenron

    Shenron Komšija

    Ja nebi isao ispod neke S939 maticne sa 1 GB DDR i R9800pro :D.
    Hehe...zezam se. Al ipak S939 je po meni bolji izbor. Al sad je najbolji izbor ne kupovat nista!
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    lucas radi na BOXX-u
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    crazy pogledaj malo ovdje, pa razmisli...

    http://www.pcekspert.com/articles/248-1.html

    ljudi jel vi ne znate da dfi lan 754 može potegnut do 300 fsb-a, ili šta?

    btw. ja sam mislio da je ova moja ploča oc raj, ali sam onda vidio dfi nforce2 ultra infitnity rev. a+ koja ide do 290 (i to ne na nekim extreme sajtovima nego kod tipa od kojeg sam kupio ovu ploču, mislim komp ima vodeno i to sve, ali ipak ram ide do 3.3-3.4V!)... nemam dalje riječi.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Steta sto tih ploca ovdje (barem kod nas) slabo ili nema nikako. Ne znam za BOXX sto se tice LucasFilm-a ali znam da su EpizoduII radili na AMD Opteron "farmi". I ne - nemam nista protiv njih, jer su najbolji u svom poslu, i slabo ce ih ko dostici jos godinama.
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    VETA-novi zeland (lord of the rings) su tatemate za Lucasa i njegov ILM- IndustrialLight&Magic


    -BoXX su ti workstationi sa opteronima 4-way i 8-way
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ok, ali ja se ne slazem s tim.
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    pogledaj vodu kada idu na onaj vodeni planet u napadu klonova (bolji efekti u spotovima senneM ili hende) sramota
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pa mozda je voda drugacija na Kamino-u nego kod nas. :D A vala kad gledam LOTR vidi se iz aviona da su CGI likovi - cas se krecu u 30 a cas u 60 FPS-a. A pogotovo zadnja scena iz treceg filma, too ofirno. :mrgreen:
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    eh triput je ofirniji star wars mislim 1 i 2
     
  12. Shenron

    Shenron Komšija

    Eh...znas li ti kad su snimani SW 1 i 2 ? Za to doba specijalni efekti su zakon. Bas kao i ST Classic.
    Smeagole (neznam jesam li ga dobro napisao) je veoma dobro uradjen i u nekim scenama se tesko da viditi da je to CGI lik. Jedno mozda onaj...zmaj ... :?: ...na pocetku 2. dijela je mogao biti bolji :).
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja sam fan tako da mi je svaki Star Wars film bolji od LOTR, pa makar imao losije efekte. Da li i kod igara znaci ako ima bolju grafiku da je bolja igra? Mislim da ne. :?
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    sw I i II su ocajni filmovi

    -respect for (IV,V,VI)
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da. Dosta su losiji od stare trilogije. Jedino ih izvlace bolji efekti i svijet/svemir u kome su smjesteni. Valjda ce se stvar malo popraviti sa trecom, posljednjom epizodom.