Konvertovanje videa

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by fotostudio, Mar 7, 2009.

  1. fotostudio

    fotostudio Aktivista

    Kao sto gore vidite tema je VIDEO,odnosno konvertovanje videa...

    Snimao sam sa TV-kartom neke emisije. one su velikog kapaciteta, i u MPEG2 formatu su..
    sada je to neophodno konvertovati,smanjiti..i kad to uradim onda sa DVD Creatorom cu napraviti DVD-Video..
    Eh sada jeli neko imao iskustava sa ovim..
    Meni ne trebaju alati,imam sve...to je ok. ali ne znam u koji cu format konvertovati taj materijal.,
    znate li koji je najkavalitetniji a da ne zauzima puno, koliku cu mu bit ratu odrediti i to ostalo...
    DVD Creator ce mi primiti svaki format..to nije frka. samo mi teba u koji format konvertovati a da je dobar kvalitet i da ne zauzima puno i koje cu mu paramtetre odrediti...

    Alat: Premiere CS4 Encoder

    hvaaaalla
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Nemas ti tu sta konvertovati jer ti je to mpeg2 koji ti i treba za dvd, nego moras u postavkama programa za kreiranje dvd-a postaviti da velicina bude 4,7 gb ili dvd5 zavisi kako je to u programu rijeseno.
    Druga brza i laksa ti je varijanta ConvertXtoDVD koji to odradi automatski, bez puno gnjavaze, mozes dodati naslova i menije ako ti treba sve za 5 min.
     
  3. fotostudio

    fotostudio Aktivista

    ta prva varijanta.. ja nastimam u postavkama 4,7 i npr. kad bi ja ubacio materijala 1h 30 min. koji ima 10 GB ono bi ga automatski sredilo na 4,7 i nema frke, jeli to?...
    a tu drugu varijantu cu testirati...
     
  4. okiNe

    okiNe Novi član

    Ako ces praviti DVD video ne trebas nista konvertovati.
    Jedino ako hoces konvertovati u divx ili xvid pa snjimiti na data DVD, onda trebas konvertovati.

    Ja sam to radio sa Nero Vision.
     
  5. fotostudio

    fotostudio Aktivista

    Hajd molim te reci mi kako cu ja materijal (utakmica 1h 30 min. = 15 GB) kako cu je ja ubaciti
    na dvd od 4,7 gG ,, jeli?
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    Nero vision expres ti sam transkodira (kompresuje) na 4,7GB. dosta sam ga koristio i dobar je a brz.
     
  7. fotostudio

    fotostudio Aktivista

    koliko maximalno materijala moze transkodirati na 4.7 GB, i koliko max moze vremenski??.

    super sto je brz.. a i da nije izrendalo bi to u mene dosta brzo masina dobra:=
     
  8. fotostudio

    fotostudio Aktivista

    evo upalio sam nero vision express...
    eh sta trebam odabrati...
     

    Attached Files:

  9. JVC

    JVC Overclocker

    Na 4,7GB. obicno stane 2 sata ali to naravno zavisi od bitratea, kod mene stacionarni dvd rcoreder na dvd snima 2 sta u normalnoj kvaliteti.
    Make DVD i ucitas video fajl, izaberes eventualno neki tekst i meni i udri, zavisno od racunara od 15min. do sat.
     
  10. fotostudio

    fotostudio Aktivista

    eh hvala buraz... ma masina picit ce to ne sikiram se.heh
     
  11. okiNe

    okiNe Novi član

    jah, to je to :D
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Baha je obecao da ce napisat posten ripping guide i nikad :/
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Poceo sam ga pisati nekada davno, ali stade. Svakako nije bio plan da pisem o konvertovanju mpeg2 materijala sa kamere vec samo dvd9>dvd5.