kopiranje/ fajlova

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Almir, Nov 29, 2014.

  1. Almir

    Almir Komšija

    preko kojeg programa na windows mašini mogu logovati na linux i copirati fajlove, sa jedneog foldera hhd u drugi ili mv a da ne vuče na moju komp pa nazad...da to bude preko nekog grafičkog jel vremenom imam dosta te zajebancije :)
     
  2. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Kad malo poslozis ovaj svoj upit pa bude smislen vjerovatno ce se pronaci nacin da se problem rijesi. Malo si ovo pitanje nabacao, pa je tesko shvatiti sta ustvari zelis.
     
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    Bogami ce me mlatnuti kukuruzom :D

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  4. Almir

    Almir Komšija

    na fajlserver se skine fajl težak 20gb i više sad taj fajl da prebacim u drugi folder koji je isto na tom serveru..ako to radim preko sambe to ide sporo ,jel ide na moj komp pa opet na server...imal lakši način...
     
  5. black

    black Komšija

    Ako je linux u pitanju upalis SSH i onda sa WinSCP to prebacis.

    Ili pomocu SSH i Putty , samo ukucas ako je ubuntu sudo mv /...(fajl) /...(nova lokacija)
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Ako imas pristup serveru onda ovo sto black kaze sa mv radis move, tacnije rename ili cp za copy. I nije samo za ubuntu kao sto je napisano vec za sve.

    A ako imas samo ftp pristup onda ide preko ftp komandi RNFR putanjastara RNTO putanjanova. To je rucno ili imas u ftp clientu rename opciju ili nesto tako.
     
  7. Almir

    Almir Komšija

    @black ovaj savjet sa winscp mi je dovoljan i radi posao porpilično brzo

    nije meni problem sa komandama to raditi ali ljudi to traje i nije nimalo veselo :)
     
  8. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ne bi trebalo da traje dugo, jer i WinSCP u sustini posalje te iste komande serveru, ali ti da da radiš drag-n-drop fajlova i zadaš naredbe klikovima :)
     
  9. black

    black Komšija

    @Almir kod tebe je ono FreeNAS server?
     
  10. Almir

    Almir Komšija

    @black jeste
     
  11. black

    black Komšija

    Kako slusa :p , koliko ti je brz array i koliko diskova imas?Predpostavljam da koristis ZFS , koliko ram-a imas?
     
  12. Almir

    Almir Komšija

    rama j bilo 8 pa sam dodao na 16...
    diskova je bilo 3 po 2 tb onda sam dodao još 3 po 3tb dva odvojena arraya su sad, može riknuti po 1 disk neće ništa biti :) u teoriji nije se još desilo...snapshotovi,backupi sa ostalih ide to sve najs

    performanse su solidne svi vučemo fajlove i to ide fino...

    najviše me veseli što sam konfigursao jedan jail i u njega strpao sickbeard, transmision, sabnzbd,copucpotato,headphones,plex sve podesio i sad sam radi autodownload, sortiranje serija,filmova, muzike....moje je samo da preko xbmc gledam mediu :)

    jediono je ostao drugi transmision, preko kojeg ja skidam razne stvari pa mi treba ovo goro što sam tražio od vas...tj kad vršim sortiranje nakon seeda

    ima tu još dosta servisa po raznim jailovima koji rade super već dugo....
    ...imao sam par puta problem sa usb stikom na kojem je os, usljed nestanka struje...ali vraćenje je proteklo bez probelma...
     
  13. Reznor

    Reznor Overclocker

    Bolje koristi rtorrent, laksi je, radi u backgroundu, ne trazi X da bude aktivan, a moguca su i napredna podesavanja. Samo googlaj .rtorrent.rc example configuration.
     
  14. black

    black Komšija

    I ja koristim transmission na svom HTPC/NAS (ovo iz potpisa).
    Nabavi fiber channel adaptere i imat ces k'o veliki SSD :p