Korisnici SkyDsl-a?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by strawa, Feb 29, 2004.

  1. strawa

    strawa Aktivista

    Bas sam nabacio skydsl i nisam zadovoljan, interesuje me kakva je situacija kod ostalih. Kod mene je preko dana totalna katastrofa, uglavnom sporije od modema a nekad ne ide nikako, navecer je prilicno dobro - iza 1h ide preko 300kb/s down.
    Inace signal mi je ok, 80-90%
     
  2. lato

    lato Novi član

    kako ce biti vec nikako,kad tipovi samo
    lazu i prodaju maglu.kod mene je signal 95%
    sve sam to odjebao,ali ipak prevarili su me
    za aktivaciju i 1 mjesec
     
  3. Shenron

    Shenron Komšija

    hm..gledaj to ovako
    Surfanje u priritetu je namjenjeno SAMO SURFANJU!!!!
    E pa, meni i po danu otvara stranice 20-35 kb/s. I kad skidam file do 3MB ide i do 120kb/s po danu.
    Ja sam zadovoljan sa skyDSL-om. A to ako si mislio da ces za 50KM dobit uslugu da mozes skidat stalno 2MB/s, pogledaj koji to provider jos daje pa mi javi!.
     
  4. abasi

    abasi Aktivista

    Hehehe

    Po priči onih sto su imali taj SKY DSL smucio mi se :(
    Jeb ga , ljudi sastavili dobru pricu i vecina poletila " ko muha.... "

    Sto ste odamah prikljucili to smeće, sacekaj dok vidis kako ide kod dr. onda se tek odluci. mada sam ja predspostavljao da je to bezze.

    poz...
     
  5. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Čekajte , jel pričate o onom Sky netu koji je reklamiran na Home-u ove stranice?


    To su oni što nude za 66 Km bez ograničenja brzinom 16000 Kb.

    Pa zar kod njih nije 2 MB po sekundi kao što je navedeno u testovima koji su ovi naši odradili?

    I jesu li uveli i upload ili je još uvijek samo download...

    De mi odgovorite jer uskoro planiram riješite se modema i uvesti upravo to.

    Isplati li se?
     
  6. Esh

    Esh HWB

    cini mi se da je moj clanak stvarno bio predugacak buduci da ga izgleda mnogi nisu procitali do kraja ili detaljano.

    skydsl nudi 2 osnovna paketa, single i office.
    single je podijeljena dalje na 4 dijela:
    - starter
    - surfer
    - unlimited surfer
    - power user

    paket single / starter kosta mjesecno 20 KM, a ostali 40, 60 i 100 KM mjesecno respektivno. Niti jedan od skyDSL paketa nema limita na download, no sa najjeftinijim paketom usluga tokom dana je gotovo pa beskorisna buduci da je opterecenje veliko te zbog sistema prioriteta u prioritetu 1 po dani ne mozete downloadovati gotovo nista zbog malih brzina, a tek iza 2 AM mozete dobiti nesto vise.

    Kod ostalih paketa situacija je nesto bolja jer dobivate dodatne Mb u vishem prioritetu. Sve je objasnjeno u tabeli na ovom linku: http://www.skydsl.co.ba/ponuda/index.php

    Ako mi objasnis za sta ti tacno treba sat. internet, tj. sta mislis time dobiti, mogao bih ti preporuciti i europe online, zavisno od tvojih potreba.
     
  7. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Joj , stvarno sam extra nafuran na ovo.Skoro sam kupio onu Gainwardovu GeForce FX 5900 Xt i za nju sam fakat morao stediti. Satelitsku imam znaco mogao bi ipak skupiti 130 KM za tu Sat2 karticu u Plusu.

    E sad, mnogi ce reci da sam proklet ali meni net trebaza sljedece stvari:

    Negdje oko 7-8 sati dnevno trositi na surfanje uopceno , bez downloada...znaci ucestvovati na forumima , mail , surfati po raznim stranicama bez ikakvog maksuznog downloadovanja.

    Sto se tice downloadovanja . Tu bi iskreno skidao samo nove drivere , zakrpe za softver koji mi treba itd. Filmove ili ostale vece fajlove stvarno ne bi.

    Znaci u umjerenim granicama putem Kazza-e skidati neke spotove , Mp3 itd. Ali rijetko , jer ipak prvenstveno bi bilo za :

    IGRANJE...SVAKI DAN BAREM 3-4 (znaci 3-4 sata dnevno) provesti igrajuci igre na Serveru . COD na nasem serveru a i ostale igre na drugima serverima...

    Uglavnom , igre i surfanje.

    Veliko downloadovanje ne bi stvarno. Znaci samo zakrpe kad mi trebaju , inace ubrajajuci zakrpe tipa one za Battlefield od 270 MB , ali ipak vecinom su manje , i to samo kad mi treba.

    A mogu se vala i sa Kazzom strpiti. Ako nisam nista skidao do sada necu vala ni sad. Film ima za 1.5 KM u netklubovima. Sto bi dzaba skidao to.

    Eto , za to mi Net treba , znam da je prokleto ovo sto sam naveo ali opet kazem , sto se tice download-a slabo bi to koristio. Cisto surfanje , forumi , Mesendzeri itd. ali igre barem 3-4 sata dnevno.

    Sta je ono sto mi moze udovoljiti a da je najjeftinije. I koliko bi trebao placati mjecno a koliko prikljucak?
     
  8. Esh

    Esh HWB

    sve ti to pise na onoj web stranici, ukljucivanje je 55 KM, pocetni paket 20 KM, samo kao sto sam rekao, bez obzira na kolicinu koristenja, veoma je upitno koristenje po danu sa onim osnovnim paketom..

    no ako si nocna ptica, go ahead: )
     
  9. Shenron

    Shenron Komšija

    evo sad su napravili nekakav server sa kojeg mozes skidati novije programe, filmove, igre i mp3-ce. Ide dosta brzo (proslo je 2 ujutro) i brzina je 200-600kb/s. Vec sam skinuo novi Nero, NAV2004, i jos neke mp3-ce igru jednu i tako... :)
     
  10. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ja sam član Noćnih avionskih trupa LuftWafena...redovno idem...ali jebiga...nemam satelitski
     
  11. Esh

    Esh HWB

    jesil to opet gledao film reinkracija druga tite?
     
  12. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ma ja cu pretvorit ovaj HW u...nesto, uglavnom moj protektorat!!!

    Vidjet ces obrnut cu forum protiv tebe :twisted: :twisted: :twisted:
     
  13. Esh

    Esh HWB

    ejs, znao sam da ne treba protiv tite govorit :)
     
  14. abasi

    abasi Aktivista

    Tito legenda, heroj u službi mase ! ;)
    jel da eXmAn ?
     
  15. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Protiv mene...ne tita, ja sam jednak po legendarnosti sa njim! :evil:
     
  16. Spider

    Spider Aktivista

    U ovoj bosni konekcija je velika ******!!!!Logosoft je najbolji,samo sto nece u gorazde za 5 god. :cry: :cry: :cry:
    A ja uskoro planiram da zovem neke od onih prorocica da mi kazu,kada cu ja imati dobru konekciju :D :D :D .
    Sedma kasika vidi da .......... :p
     
  17. Esh

    Esh HWB

    cuo sam da dzemila rastura (ima reklamu na obn-u)
     
  18. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    A proročica Amanda? i saradnici? e moj Enise ne znas ti sta je dobro :lol: :lol: :lol:
     
  19. Spider

    Spider Aktivista

    Kladim se da kada cuje pitanje,slusalicu ce spustiti :D
     
  20. d0ga

    d0ga Aktivista

    vidovita DaDa ownz...