koristil ko alienware notebook-e

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by y0daDac0da, Jan 15, 2005.

  1. y0daDac0da

    y0daDac0da Novi član

    Nesto nisam primjetio da se u nas ima nabavit alienware platforma. Imal ko ovdje mozda kakav noviji alienware i kakva su iskustva sa njim? Ja sam prije mozda godinu uzeo Area-51 u USA i nisu mi bas najbolja iskustva sa njime. Zanima me jesul se sta popravili na polju kvaliteta :D ?
     
  2. Sleeper

    Sleeper Komšija

    hehe......
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    ma daj kažu mi u linksu kod nas da onaj medium model (bez fancy dodataka) sa shipingom i dodacima izašao ~25k kn... buahaha
     
  4. Sleeper

    Sleeper Komšija

    ma zeza se ba,sta ti je!
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    neki dan ja napuco sebi laptop na njihovoj stranici na finih cca $7000 :mrgreen:
     
  6. [tota]

    [tota] Aktivista

    Iako imaju cool dizajn i support sta će ti support kad si ovdje nećeš valjda slati PC u Ameriku. Fino ti pare u džep i u plus ili u Zagreb u Links i neku "makinu" naruči i svi sretni :)
     
  7. Esh

    Esh HWB

    pa gle, imao sam prilike radit na area-51m i laptop ko laptop je vrhunski, no on spada u desktop replacement, sto ce reci da bas i nije za nosenja, vec vise onako radi ustede prostora.. ako ti neko poklonja, prihvati (ali da je placen porez / carina 8)), no za cijenu tog laptopa mozes uzet dobar laptop i pc i bit zadovoljan..

    sto se tice distribucije alienware-a u bih, vjerovao ili ne, to se trebalo desiti prije nekih 6 mjeseci, no engleski alienware je zapravo ponudio cijenu koji daju na web stranici i kad na to dodas carinu, porez itd. dobijes :shock: efekt, tako da se od toga odustalo.. mozda bude nesto tokom 2005.
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Momak da nisi potrefio kakav forum u Monte Karlu ja mislim da 99% gusara sa ovog foruma nisu cak ni bili u zemlji u kojoj ima Alienwareov laptop
     
  9. y0daDac0da

    y0daDac0da Novi član

    Ma kontam to, al ipak ko pita ne skita zar ne... :p

    Nego koji bi vi ljudi preoprucili ovako bas dobar laptop koji bi se mogao kupit kod nas, da ima dobru graficku, dosta rama i dobar procesor? Neka onako bas fina makina.
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    pa samo gledaj u cijenu gdje vidish najvecu cifru to je taj :mrgreen: :mrgreen:
    shala
    ma kakav centrino tanki jedno do 2500km ostalo je perverzija cista
     
  11. y0daDac0da

    y0daDac0da Novi član

    heh... mislio sam na kokretne primjere;

    al i ovo je dobar savjet btw
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    Neznam Laptopi ne zanjimaju puno al vidim da LG ima jeftinih laptopa
    -prave dobre zamrzivace pa valjda znaju i laptop dobar napravit :mrgreen:
     
  13. y0daDac0da

    y0daDac0da Novi član

    Dobro pasha, primljeno k znanju :mrgreen:

    samo nemoj mi LG-a preporucivat btw :lol:
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    ja odsad reklamiram toshibu... one day to go :D
     
  15. Shenron

    Shenron Komšija

    LOOOOL :smt023 :smt044
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    čuj lg je zapravo ibm, tako da vjerovatno i to nečemu valja, ali sa druge strane nikako nisu za preporuku iz jednostavnog razloga što su prekratko na tržištu i praktički ne postoji ozbiljniji korisnički feedback da bi jasno mogli reć "to valja" il "to ne valja".

    @deloren... centrino je only way to go kolko sam ja skužio, ostalo sve ima previše negativnih strana.
     
  17. iskusni

    iskusni Komšija

    Imaš onaj LG LM50 koji ima bateriju od 10 sati.Sadrži u sebi jedan centrino procu
    ATi Mobility Radeon 9600.
    Ekran mu je 15' SXGA+

    Za cijenu ne znam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    nisi dobro pročitao moj post, ne radi se uopće o širini ponuden njihovih modela, nego o nečemu drugom.

    sutra moja pila vjerovatno stiže, pa da vidiš šta je stroj :wink:
     
  19. ming

    ming Veteran foruma

    toshiba ja za LG-ja izmislila laptop
    al u nas LG ima dobru podrsku tako da je to najveca strana kupovine
    fujitsu ima povoljan laptop amilo pro v2000 al problem je ako sta ode
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    e lijepa moja Toshiba Tecra 730CDT :mrgreen: