Kreiranje komponenti za Joomla 1.5?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by rades7, Mar 21, 2009.

  1. rades7

    rades7 Novi član

    Da li neko ima iskustva sa kreiranjem jednostavnijih komponenti ili modula za Joomla 1.5?

    Konkretno volio bih savjete ili pomoć oko izrade nečega sličnom ovome http://www.schlu.net/eventlist-overview.html, naravno ne toliko komplikovano kao sam eventlist.

    Potrebna mi je mogućnost da ubacujem na stranicu podatke organizovane slično excel tabeli, ali sa mogućnošću sortiranja i pretraživanja. Kako u eventlist komponenti moram ručno da upišem svaki podatak, oduzima mi dosta vremena, tako da ciljam na nešto sa import opcijom.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Nisam bas nekog uvjerenja da bi neko besplatno napravio neki dodatak. Osim toga, jesi li pretrazio sve stranice/forume sa Joomla dodacima i provjerio da li ima nesto slicno sto bi ti moglo pomoci?
     
  3. rades7

    rades7 Novi član

    Nisam mislio na besplatnu izradu takve komponente, vise kao uputstva i savjete. Ili ako neko ima kakvu ideju o tome kako i kojim putem krenuti da bi se naucila izrada komponenti. Na moju veliku zalost, nemam veliko znanje o PHP-u ili SQL-u, a volio bih poceti uciti.

    Provjerio sam detaljno joomla extensions dio sajta joomla.org ali nisam uspio da nadjem nista sto bi mi odgovaralo.
    Sav problem je u tome sto moram prikazati podatke u formi tabele...nekih 6 kolona i mozda 100-150 redova, ali sa mogucnoscu sortiranja po odredjenom kriterijumu, odnosno nazivu headera.