Kućište do 100KM

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by sgtPepper, May 27, 2008.

  1. selvin

    selvin Moderator

    To je bilo vise onako da se nabroje 4 od 4000 nacina kako restartovati komp :D A sta fali prekidacem na napojnoj restartovat komp, mislim ako vec nema reset-a? :D
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    CM690 je svejedno bolje kuciste.
     
  4. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    kad su ovo dodali u cjenovnik CM proizvode :) nisam primjetio
    hajd nek' je krenulo...
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Doslo vrijeme i meni promjenit ovo chunga lunga kuciste, dakle nesta do 100, max 150 KM mi treba. Izgled je TOTALNO nebitan, treba samo da ima sto vise 12cm otvora ze ventove (pozeljno da ima i iznad graficke). Molim vas navedite koji model i gdje se moze uzeti. Hvala :)
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Imas CM, provjeri uzivo o cemu se radi. 150-160km po cetiri 120mm venta da montiras :lol:
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    U uni-expertu, ili?
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ja, ja, a gdje bi drugo? :D
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Mislim da cu uzet ovaj 690 (http://www.coolermaster.com/products/pr ... il&id=2908)

    Front :120 mm Blue LED fan x 1, 1200 rpm, 21 dBA,
    Rear : 120 mm standard fan, 1200 rpm, 21 dBA,
    Top : 120 or 140 mm fan x 2 (optional),
    Bottom : 120 mm fan x 1 (optional),
    Left: 120mm fan x 2 (one is optional)-up to 140mm fans
     
  10. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    ... a nije ni ruzno. :)
    IMO najbolji izbor za te pare.
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    + ima SLI certifikat, WWOOWWW :smt005
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    pa veći mi je odron kad memorija ima sli certifikat nego kejs ;)
     
  13. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    cak ima i reset dugme :lol:
     
  14. Sale

    Sale Aktivista

    a sto ce onaj vent iza maticne ??? :roll:
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Posto vidim da se u ovo 690 mogu strpat i 140mm ventovi, gdje ih ima uzet? Nema ni u Plusu, ni UE, ni baricu.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Uh, tesko ih je nabavit, ja uzimao Sharkoon 140mm ventove, ali u Zagrebu. Sad sam mislio uzet jos jedan, ali ih ni tamo nema.
     
  17. selvin

    selvin Moderator

  18. Vedo

    Vedo Moderator


    Danas sam bio u UniExpertu, gledao ovo 690, cini se dobro. Pitao sam za 14 cm ventove, stizu im slijedeci mjesec, isto CM
     
  19. Sale

    Sale Aktivista

    e jebga... ja se bio obradovao da ce imati TJ07 Silverstonovo kuciste :cry: :cry: :cry:
     
  20. mahalas

    mahalas Novi član

    Po meni mala mana ovog kucista(CM 690) je sto ima dosta otvora, pa se kupi dosta prasine unutar kucista(mogli su nekako zacepiti :) ). Takoder, imam manji problem sa zujanjem bocnog ventilatora sto je dosao sa ovim kucistem. Znaci sam ventilator je ispravan, samo kad se postavi na kuciste, cuje se onda zujanje. Mislim da se zujanje javlja kada vazduh prolazi preko onih rupica na kucistu preko kojih uvlaci zrak(nisam siguran, ali eto makar imam neku teoriju). Malo sam odmakao ventilator od vrata kucista, tj. stavio sam neke plasticne nosace izmedu ventilatora i kucista, tako da se je zujanje svelo na snosljiviji nivo.
    Sve u svemu, kuciste je ok i ako se imaju duzi kablovi od napajanje, da se fino srediti unutra.