kuler za 8800gts320?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by dmr, May 18, 2009.

  1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Bez zagrijavanja totalno kad se savija. Zagrijavanjem se unutar cijevi povecava pritisak pa je teze savijati, a sam materijal trpi vecu silu (i lakse puca).
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Hmm... mislim da je upravo suprotno dok god pritisak nije prevelik! Manji unutrasnji pritisak u stvari moze dobro doci jer plin pod pritiskom dodje kao zamjena materijala iz supljeg dijela cijevi pa ti dodje kao da savijas sipku a ne cijev te je manja sansa da cijev pukne.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jedno je sigurno: ako plin ispari (a to ce se desiti i kod mikroskopske pukotine!) hladnjak u potpunosti gubi svojstva.
     
  4. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Kada sam rekao blago zagrijavanje mislio sam na 'odradjivanje' nekoliko ciklusa u samom pajpu. Posto se unutra nalazi voda, alkohol, aceton i sl.
    koji su upijeni unutrasnjim fitiljem, zagrijavanjem bi se ujednacila temperatura i tecnost ne bi bila kondezovana na samo jednom dijelu. To je vise prevencije radi jer ce se svakako heatpipe brzo ohladiti na sobnu temperaturu. Isto tako, situacija da je na jednom dijelu vise kondenzacije je rijetka (skoro nemoguca). Ako si peh, pajp ce da pukne svakako :D Dakle, ako kupis hr-03, kao sto sam ti vec rekao, samo polako radi i nece biti problema.