KupiGlobal

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by bhd, Feb 8, 2022.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ma nećeš ostati zakinut. Odbit će ti narudžbu. Under Armor sa svoje stranice ne dozvoljava. Ne sjećam se ko još.
    Nabitnije je da Amazon može a na njima imaš haman sve.

    Ne znam za eu. Kod eu bi bilo loše zbog PDVa koji bi im morao platiti, a u Americi kupiglobal skladište je u državi gdje nema sales tax.
     
    selvin likes this.
  2. selvin

    selvin Moderator

    OK, hvala. Isprobam pa vidjecemo.
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Odmah da znaš posebno ćeš platiti poštarinu iz SAD u BiH a posebno iz Sarajeva u Tuzlu. Osim ako nećeš lično preuzeti u Sarajevu.
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Pesoto se sad popravio pravo. Da ga ne ureknemo.

    Dva leta mjesecno. Kupi global isto najavljuje testiranje sa dva leta mjesecno.
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Probat ću i pesoto, da vidim kako ide.
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Aha, upratio sam to dok je Pesoto bio aktuelan po forumu. Hvala

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Narucio sam nesto preko kupiglobal. Deklarisao sam na njihovom portalu. Evo nakon par dana stize i notifikacija od usps da je dostavljeno. Doduse kazu, garage door ili alternativna lokacija, sta god to značilo, pretpostavljam da je ok. Koliko vremena treba da se na kupiglobal dashboardu nesto promijeni? I kad plaćam dostavu njima, je li preko portala ili kad dodje na adresu meni?

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  8. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Trebalo bi uskoro da ti dodje mail(lupam u roku 3 dana sta znam), a dostavu placas nakon sto dobijes taj mail od njih preko portala.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Plaćaš njima, neće ga ni poslati za BiH dok im ne platiš. Kad im stigne, oni ga vagaju i na sajtu ćeš (ovisno o kilaži proizvoda) moći vidjet koliko si im dužan.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Ok, hvala, mislio sam da odmah registruju. Danas im je dostavljeno. Pise sta dodje zakljucno sa 26.12. da se salje 28.12.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Hvala! Ma samo da ga evidentiraju sto prije da platim do leta. :D

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    uf dobro si me podsjetio, imam i ja jedan paket deklarisan, moram uplatiti dostavu.

    paket brzo deklarisu, bice ti u sekciji 'ready to ship'
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Platio sam danas sve preko paypal. Malo im je cudan onaj dashboard, kad platis ode u shipment history, valjda je to ok. Ako je let 28.12. kad mogu paket ocekivati u Tuzli? Vjerovatno 03.-04.01.? Ili traje dugo na carini sve to preko njih?

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    standard je 10 dana od kad poleti, a sad imaš novu godinu pa računaj i to.
     
    selvin likes this.
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    prije je islo jako brzo. medjutim nasli se neki koji su deklarisali pakete ispod realne cijene, i ovi iz carine su ih skontali i sad carina ne pusta dok se ne provjeri sve.

    mislim da ce biti dijeljenje paketa od 8. januara najvjerovatnije.
     
    selvin likes this.
  16. selvin

    selvin Moderator

    Ja ovaj svoj paket vidim samo u historiji slanja. Ne vidim da mijenja statuse nit ga gdje drugo vidim. Trebao je juce valjda biti poslan iz US. Je li ovo ok? Kako cu znati dokle je stigao?
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Dobit ćeš sve na email kada dođe do promjene.
     
    selvin likes this.
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kontam naruciti slušalice preko amazona, kostaju 143 dolara što je 258km, jel se to uklapa sa svim troskovima da je ispod 300 tj da ne zahvati carinu?

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  19. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa da, nikakvih problema za tu cijenu
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nisam nikad narucivao preko ovog, kontam da troškovi shippinga ne budu veći pa sve slupa predje 300?

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk