kupiti tintu ili novi printer????

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by AhmeT, Nov 12, 2006.

  1. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Eh dakle...

    Zanima me jedna stvar pa reko da pitam...

    Znaci posto idem u skolu, :D, imam jedan predmet koji se zove Likovna kultura... sreća da je samo jednu godinu al ipak treba nekakav album pravit.. i lijepit i tako to... i sad ja sam skoto da ima dosta tih slika na internetu a i jedan pirjatelj ima skenirane skoro sve slike sto treba pa mi je to sprzio na CD al ja sad to nemam cim isprintat...

    Ustvari imam al nije to to... Gore na spratu je mi stoji nekakav printer i kupi prašinu... Znaci model je HP deskjet 540 i ima mu sigurno 7-8 godina... i sad NARAVNO da nema tinte nikakve...

    i malo sam trazio po internetu i vidio sam da cak moze i u boji prinatt al nebitno sad... zanimalo me kakav tinta ide i posto je to... i malo googlah i nadjoh ovo: http://www.printerworks.com/DataSheets/DJ540.html

    tu znaci pise da koristi:
    * 51626A - High-Capacity Black Print Cartridge.
    * 51625A Color Print Cartridge (for those using HP Color Kits)

    ovu prvu sam naso u genelecu i vidim da je 60km... i sad vidim da ima se i printera spacnih kupit za 70-100km pa se pitam...

    Znaci dal da kupim tu tintu koja ispade skuplja od ovog printera??? (a vidio sam na netu da se ima kupit u paketu, dvije ove crne i ona u boji za 40$) Ili da kupim novi stampac (valjda bi trebala doc tinta u njemu)???


    I dali su ove rezoucije dovoljne za pristojan izgleda slika:
    Black Resolution:
    * Best Mode: 600 x 300 dpi
    * Normal Mode: 600 x 300 dpi
    * EconoMode Mode: 300 x 300 dpi

    Color Resolution:
    All Modes; 300 x 300 dpi

    znaci da barem izgledaju kao da su spacno fotokopirane...

    eto toliko... nadam se da ce mi ko pomoc jer se prvi pregled albuma blizi... :D
     
  2. zilo

    zilo Komšija

    Zar nema u Gradačcu fotokopirnice ... :)

    Najjeftinije bi te izaslo. :D
     
  3. 3125

    3125 Komšija

    Pitaj profesora da uzme CD, mi smo mu mogli predavati tako
     
  4. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    ma nezna profesorica sta je kompjuter a kamoli sad da joj na cdu albume dajem... :D

    a fotokoprnice... jel se moze kod njih to odadit... znaci da dam pa da oni isprintaju????
     
  5. zilo

    zilo Komšija

    Printanje A4 formata u boji je od 1-2 KM. Zavisi kako gdje. :)

    Crno bijelo ide od 5-20 pfeninga. :)
     
  6. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    a evo malo sam konto i otac rece da zna jednog lika koji mu to moze odradit... dakle fakticki je rijeseno... jos samo da nadjem slika iz neolika u bih (butmir i glasinac)... al nema nigdje.. :(